Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

KreaTYwne Targi Edukacji

Tegorocznej, XXIV edycji Targów Edukacyjnych przyświecało hasło #KreaTYwni. W trakcie imprezy można się było zapoznać z ofertą ponad dwustu placówek edukacyjnych, w tym także tych prowadzonych przez powiat poznański.

– Podczas targów często tę ofertę prezentują sami uczniowie danych placówek. To ważne, ponieważ dzięki temu młodzież ma okazję porozmawiać z nimi, jak tak naprawdę w danej szkole jest. Czy warto ją wybrać, czy też nie. Czy w tej szkole uczeń jest traktowany podmiotowo, i co równie istotne, czy po jej ukończeniu znajdzie dobrą pracę – mówi wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński. – Ta wymiana doświadczeń jest bardzo ważna – potwierdza Monika Lis-Nożyńska, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

– Oferta szkół prowadzonych przez powiat poznański jest bardzo bogata i mam nadzieję, że wielu młodych ludzi, którzy odwiedzili nasze stoisko na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich znalazło coś dla siebie. Z tą ofertą można się zapoznać nie tylko na targach, ale także podczas organizowanych przez nasze placówki drzwi otwartych. Ich szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie www.powiat.poznan.pl – dodaje. Tegorocznym Targom Edukacji towarzyszyły również IV Ogólnopolski Kongres Oświatowy, Konferencja Ogólnopolska Szkoła Jutra oraz projekt unijny Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@.

W tym samym czasie i w tym samym miejscu, odbyła się także kolejna edycja Poznańskich Targów Książki. Jak podkreślają organizatorzy frekwencja przerosła ich oczekiwania. Ale też miłośnicy literatury podczas trzydniowej imprezy mieli okazję spotkać się z ponad setką pisarzy. Uczestnicy targów mogli też zobaczyć ekspozycję zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy. Krótko mówiąc, Poznań w miniony weekend był stolicą polskiej literatury.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 marca 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum