MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Laptopy dla dzieci z powiatu

Laptopy dla dzieci z powiatu

96 wysokiej jakości laptopów trafi do dzieci z powiatu poznańskiego znajdujących się w pieczy zastępczej. To efekt przystąpienia powiatu poznańskiego do projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

– Komputery trafią do Domu Dziecka w Kórniku-Bninie, Ośrodka Wspomagania Rodziny w Kobylnicy, Domu Rodzinnego w Swarzędzu oraz do rodzin z pieczy zastępczej – mówi Elżbieta Tonder, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu. – Do tego zakupiliśmy sporo środków ochrony osobistej. Rozdzielimy 230 litrów płynu dezynfekującego, 5 500 maseczek oraz 6 000 sztuk rękawiczek. Placówka w Kórniku-Bninie otrzyma również 40 kombinezonów ochronnych, które mogą być przydatne w przypadku ewentualnej kwarantanny – dodaje.

– Z takiego prezentu bardzo się cieszymy. Laptopy umożliwią nam rozbudowę naszej bazy technicznej. Do czego zostaną wykorzystane? Choćby do podnoszenia umiejętności informatycznych przez naszych wychowanków. Będziemy z nich także korzystać w przypadku ewentualnego, ponownego wprowadzania zdalnej nauki. A tego przecież na ten moment nie możemy wykluczyć – mówi Dorota Pielichowska-Borysiewicz, dyrektor Domu Dziecka w Kórniku-Bninie. Komputery na pewno ucieszą także podopiecznych znajdujących się w rodzinach zastępczych.

– W naszym domu przebywa obecnie szóstka dzieci, a przy takiej liczbie dostęp do komputera bywa ograniczony i czasami dochodzi do małych sprzeczek. Tak więc każdy dodatkowy laptop będzie u nas mile widziany. Przypuszczam, że podobnie będzie w innych domach. Bez komputerów trudno zresztą normalnie funkcjonować. I to nie chodzi tylko i wyłącznie o zdalną naukę. W obecnych czasach, nawet mając w domu przedszkolaki, a tak jest w naszym przypadku, bardzo często korzystamy z materiałów edukacyjnych przesyłanych drogą internetową. Mogę zatem zapewnić, że te komputery bardzo nam się przydadzą – przekonuje Lidia Janus z pogotowia rodzinnego.

Pozyskanie takiej ilości sprzętu było możliwe dzięki projektowi pod nazwą „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Jego głównym celem jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia problemów związanych z koronowirusem w obszarze wspomnianej pieczy zastępczej. W przypadku wsparcia placówek i rodzin z powiatu poznańskiego koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 274 201,80 zł. Pieniądze te pochodzą w dwóch źródeł: 231 097,27 zł przekazanych zostało ze środków europejskich, a 43 104,53 zł to dofinansowanie krajowe. – Wszystkie komputery są już u nas na miejscu i na pewno trafią do zainteresowanych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – kończy Elżbieta Tonder.   

logo

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 sierpnia 2020