Lejdis w dobrej formie

Piłkarki nożne SF Luboń

SF Lejdis zwyciężyły w Just Girls – I Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii U-15, który 25 stycznia odbył się w Miejskiej Górce. Podopieczne trener Anny Jankowskiej całkowicie zdominowały turniej. Ze swojej grupy wyszły na pierwszym miejscu, świetnie skoncentrowane zwyciężyły w półfinale oraz w finale, a zawodniczka tego klubu została wybrana najlepszą piłkarką turnieju. – Jestem zadowolona z postawy zespołu. Na obecną formę dziewczyny ciężko pracowały całą jesień i zimę, na treningach zarówno piłkarskich, jak i siłowych – mówi Anna Jankowska, trenerka SF Lejdis.

Ze swojej grupy Czarne Pantery (nazywane tak ze względu na wizerunek tego drapieżnika na koszulkach) wyszły na pierwszym miejscu, po dwóch zwycięskich meczach i jednym remisie. Na początek zremisowały z drużyną Lech Poznań FA 1:1, a następnie pokonały 3:0 FC Bonus oraz taką samą różnicą bramek KA 4 resPect. Po wyjściu z grupy, w półfinale spotkały się z piłkarkami KSB Lędziny, które ograły 2:0. W wielkim finale Lejdis po raz drugi zmierzyły się z Lechem, ale tym razem wygrały 2:1. Zawodniczka ekipy z Lubonia, Barbara Wierzbińska została wybrana najlepszą zawodniczą turnieju.

Tak dobre, stabilne rezultaty, to nie przypadek. W SF Lejdis widać bowiem duże zaangażowanie sztabu trenerskiego. – Wysoko stawiamy poprzeczkę. Piłkarki dojeżdżają na treningi z różnych miejscowości Wielkopolski, ale to poświęcenie i determinacja przynoszą efekty – mówi Anna Jankowska. Organizatorem turnieju Just Girls była fundacja na rzecz młodych talentów KA 4 resPect oraz zawodniczka reprezentacji Polski, Dagmara Grad. Do rywalizacji w Miejskiej Górce przystąpiło osiem zespołów. Wystartowało w sumie 90 zawodniczek, które rozegrały 20 spotkań.

Dodajmy, że SF Lejdis będą w tym roku gospodarzem halowych mistrzostw Wielkopolski U-16 (rocznik 2004-2006). Fanów piłki nożnej, którzy chcieliby zobaczyć te zmagania, Czarne Pantery zapraszają 15 lutego do hali LOSIR w Luboniu (godz. 8.00 – 17.00). – Trzymajcie kciuki, aby udało nam się obronić ubiegłoroczny tytuł – mówią jednym głosem zawodniczki z SF Lejdis, które już w najbliższą niedzielę ruszają na obóz do Hiszpanii, gdzie zmierzą się w towarzyskich spotkaniach z lokalnymi, dziewczęcymi zespołami.

Końcowa klasyfikacja Just Girls: 1. SF Lejdis, 2. Lech Poznań FA, 3. AS KSB Lędziny, 4. Football Wizards, 5. KA 4 resPect, 6. UKS Tęcza Bydgoszcz, 7. Polonia Środa Wielkopolska, 8. FC Bonus.

Autor: Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Michał Kościelak

Opublikowano: 26 stycznia 2020