MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Lider gra w innej lidze

Piłkarze z Gniezna całkowicie zdominowali pierwszą część IV-ligowych rozgrywek, w których występuje sześć drużyn z powiatu poznańskiego. Rewelacyjny beniaminek z pierwszej stolicy Polski wygrał wszystkie siedemnaście spotkań i z kompletem punktów przewodzi w grupie północnej IV ligi. – Nasza zwycięska passa trwa dłużej, bo ciągnie się jeszcze od poprzedniego sezonu. W sumie to już trzydzieści spotkań – mówi menedżer do spraw sportowych Mieszka, Dawid Frąckowiak. Tak grający gnieźnianie wydają się być murowanym kandydatem do awansu. Tym bardziej że ich przewaga nad drugą w tabeli Unią Swarzędz wynosi już szesnaście punktów.

– Trudno dogonić kogoś, kto nie przegrywa – mówią w Tarnowie Podgórnym. Przed sezonem to właśnie Tarnovia była wymieniana w gronie faworytów rozgrywek. Zespół z byłymi piłkarzami Lecha w składzie: Zbigniewem Zakrzewskim, Bartoszem Ślusarskim, Błażejem Telichowskim i Marcinem Kikutem, wydawał się być siłą numer jeden w grupie. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. Tarnovia zimę spędzi na czwartym miejscu, bez większych szans na dogonienie Mieszka. Zadecydowała o tym przede wszystkim słabsza forma piłkarzy z Tarnowa Podgórnego w ostatnich kolejkach, kiedy to nie potrafili wygrać meczu przez miesiąc.

Znacznie równiej i lepiej grała wspomniana już Unia, która w tej chwili otwiera peleton drużyn goniących lidera. Ekipa trenera Jakuba Ostrowskiego, w przeciwieństwie do Tarnovii, właśnie świetnemu finiszowi zawdzięcza tak wysokie miejsce w tabeli. I w tym przypadku jednak szanse na dogonienie lidera z Gniezna wydają się już tylko iluzoryczne.

W tym sezonie rywalizacja na boiskach IV ligi jest wyjątkowo zacięta, ponieważ po sezonie nastąpi reorganizacja rozgrywek. Połączenie grup północnej i południowej sprawi, że tylko miejsce w czołowej ósemce zapewni utrzymanie. Z drużyn powiatu poznańskiego na razie nad kreską są Unia Swarzędz, Kotwica Kórnik, Tarnovia Tarnowo Podgórne i Grom Plewiska. W drugiej ósemce są natomiast GKS Dopiewo i Huragan Pobiedziska. Obie drużyny mają już spore straty do ósmego, bezpiecznego miejsca, ale wiosna będzie przecież długa i wtedy wiele się może jeszcze wydarzyć.

Tabela po rundzie jesiennej na stronie 90minut.pl

Fragment meczu Unia Swarzędz – Huragan Pobiedziska (fot. Anna Skalska)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 24 listopada 2017