Lider na turnieju w Belgii

Koszykarki Lidera Swarzędz, zaraz po wywalczeniu awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 16, wyjechały do Belgii na kilkudniowy, międzynarodowy turniej pod nazwą 18th International Tournament RBC Wanze. W imprezie, w trzech kategoriach wiekowych, łącznie wzięło udział 46 zespołów, w tym 15 w kategorii U16 dziewcząt. Podopieczne trener Anny Talarczyk w tym towarzystwie spisały się bardzo dobrze, zajmując czwarte miejsce.

– W meczu o brązowy medal przegrałyśmy 22:36 z czeskim Slovanem Litomerice. Podsumowaniem imprezy był mecz gwiazd, w którym wystąpiły dwie nasze reprezentantki, Oliwia Flaszak oraz Marta Kasołka. Wyjazd, w którym wsparł nas m.in. powiat poznański, był bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ młode koszykarki miały okazję zmierzyć się z bardzo atrakcyjnymi rywalkami, prezentującymi zupełnie inny styl gry niż polskie zespoły. Turniej zaowocował również nawiązaniem mnóstwa nowych znajomości – poinformowały zawodniczki Lidera na swojej stronie. W trakcie pobytu w Belgii dziewczyny miały także okazję zwiedzić Brukselę.

Zdjęcia: UKS Lider Swarzędz facebook

Opublikowano: 14 maja 2018