Lider okazał się zbyt mocny

wynik infrografika

Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne przegrali we własnej hali z Sokołem Międzychód i nadal czekają na pierwszą wygraną w 2021 roku w II-ligowych rozgrywkach. – Mecz z liderem ustawiła pierwsza połowa, po której goście prowadzili 22 pkt. Po przerwie pojedynek się wyrównał, ale byliśmy w stanie odrobić tylko kilka punktów. Przegraliśmy zdecydowanie walkę na deskach, Sokół zanotował 23 zbiórki w ataku i dzięki temu oraz naszym stratom oddał w całym meczu o dwadzieścia jeden rzutów z gry więcej. Przy takiej różnicy w ilości rzutów nie pomogła, nasza dobra dziś skuteczność – relacjonuje klubowa strona ekipy z powiatu poznańskiego.

Dla koszykarzy z Tarnowa Podgórnego to trzecia porażka z rzędu. Obecnie Tarnovia zajmuje piąte miejsce w tabeli. Liderem pozostaje Sokół Międzychód. Za tydzień podopieczni trenera Rafała Urbaniaka pauzują, a za dwa tygodnie pojadą do Ostrowa na mecz ze Stalą.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Sokół Międzychód 83:102
Tarnovia: Kupczyński 14, Krawiec 13, Taisner 13, Sroczyński 12, Antczak 11, Pawełczyk 10, Gubernat 4, Pawlak 3, Dolata 2, Mowlik 1, Pietrzak 0, Stefanowicz 0.

Opublikowano: 18 stycznia 2021