Lider za mocny dla Unii

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii podejmowali w minionej kolejce lidera z Grudziądza. Niestety, podopieczni trenera Tomasza Bekasa musieli uznać wyższość rywala, ulegając im 0:1. I to mimo obronionego rzutu karnego przez Mateusza Kustosza. Jedenastkę sędzia podyktował już po kwadransie gry, ale wtedy na wysokości zadania stanął bramkarz Unii.

– Kolejny stały fragment gry rywale wykonali już jednak z powodzeniem. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Damian Vu Thanh i Olimpia wyszła na prowadzenie. Po zmianie stron zawodnicy obu zespołów niemrawo wymieniali ciosy i więcej goli juz nie padło – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

Po tym spotkaniu Unia zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W następnej kolejce rozgrywek piłkarze ze Swarzędza zmierzy się na wyjeździe z Gedanią Gdańsk. I ponownie będzie to dla nich spore wyzwanie, ponieważ zespół z Trójmiasta jest aktualnym wiceliderem. Ten mecz zaplanowano na 29 kwietnia. Tabela, wyniki i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
Bramki: Damian Vu Thanh (28).

piłkarze unii swarzędzfot. J. Piechota – Unia Swarzędz

Świetnie wypadły za to drużyny z powiatu poznańskiego w 24. kolejce wielkopolskiej IV ligi. Najciekawiej było w Stęszewie, gdzie miejscowe Lipno do przerwy przegrywało z Centrą Ostrów, ale po zmianie stron zdołało strzelić dwa gole. Tego drugiego, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Podobny scenariusz miał mecz w Kórniku, gdzie rywale – Iskra Szydłowo również do przerwy prowadzili. W drugiej części gry na boisku istniała już jednak tylko jedna drużyna, ta z Kórnika. Wygrała również Tarnovia Tarnowo Podgórne, a Huragan Pobiedziska otrzymał walkowera. Komplet wyników, tabela i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – GKS Iskra Szydłowo 5:2 (0:2)
Bramki: Dawid Urbanek (47), Tomasz Ceglewski (48), Mikołaj Panowicz (60), Maurycy Niemczyk (63), Maurycy Niemczyk (94) – Jakub Rak (9), Jakub Zieliński (12).

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Nielba Wągrowiec 3:2 (1:0)
Bramki: Jakub Różewicz (25), Mikołaj Dorna (48), Paweł Bednarski (75) – Mateusz Rocławski (65), Mikołaj Dobrzykowski (85).

Lipno Stęszew – Centra Ostrów 2:1 (0:1)
Bramki: Dawid Kaczmarek (55), Bartosz Dylewski (89) – Michał Kucharski III (4).

Victoria Skarszew – Huragan Pobiedziska 0:3 walkower

Opublikowano: 24 kwietnia 2023