Liderki przegrały w Rybniku

koszykarki Lidera

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa I-ligowych koszykarek Lidera Swarzędz do Rybnika na mecz z tamtejszym RMKS. – Ze względu na kontuzje zagraliśmy tam w okrojonym składzie i to na pewno miało duży wpływ na końcowy wynik. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i często na parkiecie trwała zacięta walka kosz za kosz. Wynik do przerwy, na 36:34, celnym rzutem z połowy boiska, i to równo z syreną ustaliła Wiktoria Plackowska – relacjonuje Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Najsłabsza w wykonaniu Liderek była trzecia kwarta. – Przegraliśmy tę odsłonę 12:21. Na siedem minut przed końcem rybniczanki prowadziły już 65:50 i wszystkim się wydawało, że jest praktycznie po meczu. Trener Anna Talarczyk poderwała jednak swój zespół do walki i zaczęła się fantastyczna pogoń naszego zespołu. Punktowały wszystkie obecne na placu zawodniczki, a celna trójka Olgi Jędrzejczak na 50 sekund przed końcową syreną zniwelowała przewagę Rybnika do 2 punktów – dodaje.

Szczęśliwego finału tym razem jednak nie było. – Niestety, kolejna trójka nie znalazła drogi do kosza, a po wymuszonym faulu Paulina Majda dołożyła dwa punkty z rzutów osobistych i to gospodynie zwyciężyły 70:66 – dodaje Marcin Madanowski. Mimo tej przegranej Liderki pozostały pozostały na piątym miejscu w tabeli. Kolejny mecz koszykarki ze Swarzędza rozegrają w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z bardzo mocnym AZS AJP Gorzów.

RMKS Rybnik – Lider Swarzędz 70:66
Lider: Żukowska 19, Wojdalska 14, Jędrzejczak 12, Wdowiuk 9, Flaszak 7, Plackowska 5, M. Piasecka, A. Piasecka, Fabianowska, Majchrzak.