MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Liderzy Przedsiębiorczości

gala lider przedsiębiorczości

Poznański Lider Przedsiębiorczości jest pełnoletni. Mimo trwającej pandemii, 18. edycja konkursu pokazała, że wielu przedsiębiorców poradziło sobie z kryzysem, a powiat poznański chciał ich docenić. W czwartek, 10 czerwca Jan Grabkowski, starosta poznański, wręczył tytuły Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości najlepszym przedsiębiorcom w Metropolii Poznań. Uroczystość odbyła się w Bazarze – symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

Dokładniejsza diagnostyka nowotworu, wyrób najefektywniejszej metody terapeutycznej w leczeniu onkologicznym – to naukowy projekt, firmy MNM Diagnostics, która w tym roku zdobyła pierwsze miejsce w kategorii start-up. Wśród tegorocznych liderów, w kategorii mikroprzedsiębiorstwo statuetka trafiła do Medikol Healthcare – autoryzowanego dystrybutora aparatury RTG, a w kategorii mały przedsiębiorca do spółki Drewno Gamrat Grzegorz Marek. Firma od 2004 roku zajmuje się sprzedażą najlepszych wyrobów z drewna stosowanych w budownictwie i branży meblowej. Z kolei w kategorii średni przedsiębiorca pierwsze miejsce otrzymała spółka Polychem Systems działająca w branży budowlanej, obuwniczej czy górniczej, do których dostarcza m.in. wysokiej jakości wyroby poliuretanowe.

– Poznański Lider Przedsiębiorczości jest uznaną nagrodą w naszym regionie. Trudno nie wykorzystać takiej szansy. To wyróżnienie z pewnością zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy, a jednocześnie przyczyni się do promocji naszych produktów i usług – podkreślali zgodnie laureaci 18. edycji konkursu. Jan Grabkowski nie ma wątpliwości, że statuetka Lidera może pomóc firmom w trudnych czasach. Starosta zaznaczył jednak, że sytuacja gospodarcza w naszym regionie jest niezmiennie dobra. Liczba podmiotów gospodarczych działających na terenie powiatu poznańskiego wzrosła i wyniosła w 2020 roku już ponad 68 tysięcy. Powiat poznański, mimo trudnego czasu pandemii, jest wciąż prężnie rozwijającym się rynkiem pracy.

– Różnorodne działania promocyjne oraz możliwość poddania się ocenie przez fachowców z Grant Thornton z pewnością będzie dla wyróżnionych dużym wsparciem w utrzymaniu dotychczasowej pozycji na rynku. A otrzymane nagrody, w tym między innymi studia podyplomowe, pozwolą na podniesienie kwalifikacji pracowników tych firm – mówił starosta poznański. – Nie ukrywam, że jestem szczęśliwy, że mogliśmy się spotkać w takim gronie. W gronie ludzi przedsiębiorczych, otwartych, stanowiących o sile powiatu poznańskiego, miasta Poznania i całej Metropolii – dodał Jan Grabkowski podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień, którą można było na żywo obejrzeć w Telewizji WTK.

W dotychczasowych osiemnastu edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody. Są to bezpłatne studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz staże na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, bezpłatne studia i szkolenia na Politechnice Poznańskiej, obsługę rachunków bankowych na specjalnych warunkach przez PKO BP, bezpłatne stoiska na MTP, bezpłatny pakiet ogłoszeń o pracę na portalu Flexi.pl, bezpłatny staż w Uczelnianym Centrum Innowacji i Transferu Technologii UAM, pakiet profesjonalnych usług doradczo-szkoleniowych oraz wsparcie merytoryczne i infrastrukturalne w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM a także warsztat kreatywny dla właścicieli i kadry menadżerskiej ufundowany przez Grant Thornton.

Organizatorem aktualnej edycji bezpłatnego konkursu jest powiat poznański. Zgłaszać mogły się firmy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego, a także podmioty ze Śremu, Szamotuł, Obornik i Skoków). Każdy kto wystartował musiał poddać się wnikliwej ocenie merytorycznej. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce. – Pomimo trudnej sytuacji dla prowadzenia działalności gospodarczej wynikającej z pandemii, firmy, które przesłały wnioski do konkursu reprezentują wysoki poziom, a niektóre mają ciekawe nowe inicjatywy na rozwój biznesu – komentuje Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.

W kapitule konkursu oprócz samorządowców zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz startupów z terenu Metropolii Poznań. Poniżej lista Liderów 18. edycji konkursu:

Kategoria startup
Lider: MNM Diagnostics Sp. z o.o.
Wyróżnienie: KPMP Solutions Sp. z o.o.

Kategoria mikroprzedsiębiorca
Lider: Medikol Healthcare Sp. z o.o.
Wyróżnienia: „HMC Internet Solutions” Marcin Hankiewicz, 3Mindset Sp. z o.o., Arbatech Sp. z o.o.

Kategoria Mały Przedsiębiorca
Lider: Drewno Gamrat Grzegorz Marek
Wyróżnienia: SEMPIRE Sp. z o.o. Sp. k., Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju Sp. z o.o. Sp. k.

Kategoria Średni Przedsiębiorca
Lider: Polychem Systems Sp. z o.o.
Wyróżnienia: Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o., FIBAR Group S.A., Fabryka Armatur “Swarzędz” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PIOTROWSKI Sp. z o.o.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 czerwca 2021