MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Liga i mistrzostwa

Patrycja Frelich

Rozgrywki tenisa stołowego w naszym kraju nabierają tempa. W rywalizacji kobiet honoru powiatu poznańskiego bronią zawodniczki LKTS Luveny. Zespół z Lubonia ma już za sobą inauguracyjne spotkanie I ligi. Niestety, dziewczyny w swoim pierwszym meczu przegrały na wyjeździe 3:7 z LUKS Agro-Sieć Chełmno. – Z powodu urazu nie mogła tam wystąpić Zuzanna Sułek. Mimo tej absencji, dziewczyny podjęły walkę i zaprezentowały się z dobrej strony. Najskuteczniejsza okazała się Paulina Nowacka, która wygrała oba swoje pojedynki singlowe. Kolejny punkt dołożyła Joanna Spychała – relacjonuje trener Piotr Ciszak.

Oprócz tych dwóch zawodniczek w Chełmnie zaprezentowały się jeszcze Anita Chudy oraz Natalia Piechota. W następnej kolejce zawodniczki z Lubonia pauzują. Ich następny mecz zaplanowano na 24 października. Wtedy to do Lubonia przyjedzie Energa Toruń w Luboniu. Wcześniej, bo od dzisiaj do niedzieli, w Gliwicach rozgrywane będą mistrzostwa Polski juniorek. Z siódemką w tych zawodach rozstawiona jest Zuzanna Sułek.  O jak najlepszą lokatę rywalizować tam będzie również Natalia Piechota. Ona wydaje się być w niezłej formie, ponieważ nie tak dawno zajęła trzecie miejsce w Memoriale im. Jarosława Maćkowiaka w Gnieźnie.

– To bardzo prestiżowy i jednocześnie największy turniej w Wielkopolsce. W imprezie startowały m.in. zawodniczki z I ligi, tak więc to duży sukces naszej wychowanki i zarazem dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski juniorek – dodaje szkoleniowiec. W miniony weekend o medale walczyły z kolei młodziczki. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się Patrycja Frelich, która grając wspólnie z Amelią Wycichowską z KS Gotyk Toruń zajęły piąte miejsce w deblu. – Dziewczyny były bardzo blisko awansu do strefy medalowej, ale w ćwierćfinale, po zaciętym i dramatycznym spotkaniu, przegrały w decydującym piątym secie na przewagi – opisuje Piotr Ciszak.

Tenisistki stołowe z Lubonia przegrały na inaugurację I-ligowych rozgrywek w Chełmnie

Patrycja Frelich Patrycja Frelich w parze z Amelią Wycichowską zajęły piate miejsce na mistrzostwach Polski młodziczek (Fot. LKTS Luboń Facebook)

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 października 2020