Linette nie zagra w Sobocie

Magda Linette złożyła oficjalną rezygnację z udziału w Turnieju Powiat Poznański Open. Miała być w nim rozstawiona z nr 2. – Lekarze nie dali mi zielonego światła na udział w turnieju – powiedziała tenisistka.

Niestety, nie zobaczymy Cię na kortach Centrum Tenisowego Sobota. Nie udało się wyleczyć kontuzji?
– Kontuzja została wyleczona, wszystko zrosło się bez żadnych problemów. Jednakże weszłam na kort dopiero w środę i póki co nie biegam jeszcze na sto procent. Do turnieju zostało kilka dni, lekarze nie dali mi zielonego światła na udział w zawodach. Nie mam wystarczająco dużo czasu aby się dobrze przygotować.

Nie wychodziłaś wcześniej w ogóle na kort?
– Czwartek był moim drugim dniem na korcie, także powoli wracam do normalnych treningów tenisowych. Lecz tak, jak mówiłam, póki co jeszcze nie mogę biegać, a przede wszystkim zmieniać kierunków na sto procent.

Jakie są dalsze rokowania? Jak długo może jeszcze potrwać przerwa w treningach?
– Myślę, że potrzebuję jeszcze około dwóch tygodni aby wrócić do pełni formy. Mam przerwę w turniejach, ale w międzyczasie bardzo dużo trenowałam poza kortem.

Rehabilitujesz się i trenujesz w Chorwacji?
– Tak, tutaj mam trenera od tenisa i od ogólnorozwojówki.

Turniejowa „jedynka” Andrea Hlavackova to przede wszystkim bardzo dobra deblistka, ale i w grze pojedynczej jest wysoko w rankingu. Czy to ona według Ciebie będzie główną faworytką turnieju Powiat Poznański Open?
– Myślę, że jak w każdym turnieju będzie wiele niespodzianek. Każda zawodniczka daje z siebie wszystko i chce wygrać. Mam nadzieję, ze uda się jak najlepiej zagrać Polkom. Będzie to na pewno miłe dla kibiców, organizatorów i sponsorów.

Rozmawiała Beata Oryl-Stroińska

Opublikowano: 17 lipca 2014