LKTS będzie walczył do końca

tenisistki stołowe z lubonia

Miesiąc luty był udany dla tenisistek stołowych LKTS Luveny. Lubonianki w tym okresie rozegrały dwa mecze drugiej rundy I ligi kobiet, odnosząc w nich bardzo cenne zwycięstwa. Pierwsze z nich uzyskały w starciu, we własnej sali z KS Dąbcze. – Faworytkami tego pojedynku były rywalki, które wygrały pierwszy mecz 7:3. Spotkanie rozpoczęło się jednak bardzo dobrze dla nas, bo w grach singlowych punkty zdobyły Julia Furman, Natalia Piechota i Anita Chudy. Deble także zakończyły się naszymi zwycięstwami. Punkty dołożyły Piechota i Joanna Spychała oraz Furman i Chudy. Druga runda gier, po wygranych Anity i Joanny, była na remis. Mecz zakończył się więc naszym zwycięstwem 7:3 – relacjonuje trener Piotr Ciszak.

W następnej kolejce LKTS Luvena podejmowała zajmujący czwarte miejsce w tabeli ZKS Zielona Góra. – I chocby z tego powodu, ponownie nie byliśmy faworytami. Spotkanie rozpoczęło się od remisu w pierwszych grach singlowych, bo punkty wywalczyły Furman i Chudy. Decydujące okazały się gry podwójne, w których triumfowały lubonianki. Na pierwszym stole Piechota i Spychała, a na drugim stole Furman i Chudy. Przed ostatnią rundą singli nasze zawodniczki prowadziły więc 4:2, by po kolejnych wygranych Julii, Natalii i Joanny, przypieczętować zwycięstwo w całym spotkaniu 7:3 – relacjonuje szkoleniowiec.

Te dwie wygrane oznaczają, że lubonianki do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie w I lidze kobiet. – Aktualnie nasze zawodniczki zajmują dziesiąte miejsce w tabeli grupy północnej. Liga w tym sezonie jest bardzo wymagająca, a rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie. Każdy zespół może też wygrać z każdym. Punkty meczowe są więc na wagę złota i przybliżają nas do utrzymania się na tym poziomie rozgrywkowym – mówi Piotr Ciszak. Najbliższy mecz zawodniczki LKTS Luveny rozegrają 2 marca w Olsztynie ze zdecydowanymi liderkami – KS AZS UWM. Większy ciężar gatunkowy, w kontekście walki o utrzymanie, będzie miał mecz 6 marca (godz. 16.00) w Luboniu, kiedy to ekipa z powiatu poznańskiego zmierzy się z ósmym zespołem rozgrywek – KS Dojlidy II Białystok.

tenisistki stołowe z luboniafot. LKTS Luboń Facebook

Opublikowano: 1 marca 2024