LKTS Luboń nadal w I lidze

tenisistki stołowe z lubonia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny Luboń zakończyły I-ligowy sezon. Finisz rozgrywek w ich wykonaniu trzymał w napięciu do ostatniego pojedynku, a nawet… nieco dłużej. – Wszystko przez to, że po naszym ostatnim meczu niewiele już zależało od nas. O tym, czy unikniemy spotkań barażowych o utrzymanie, decydował mecz w Grodzisku Mazowieckim – opowiada prezes Tadeusz Nowak. A wcale tak być nie musiało, gdyby ekipa z powiatu poznańskiego pokonała we własnej sali LUKS Chełmno.

I taki scenariusz był prawdopodobny, ale ostatecznie, po bardzo zaciętym i wyrównanym starciu obie drużyny podzieliły się punktami. – Wynik 5:5 i jeden zdobyty punkt dawał nam awans na siódme miejsce w tabeli, ale pod warunkiem, że Dwójka Rawa Mazowiecka przegra na wyjeździe z Bogorią. I na szczęście dla nas, tak też się stało. Był to zatem remis na wagę utrzymania – relacjonuje prezes. Dodajmy, że LKTS zakończył sezon z takim samym bilansem punktowym co Dwójka, ale o wyższej lokacie w tabeli zespołu z Lubonia zadecydował lepszy bilans pojedynków.

Lubonianki mogą więc odetchnąć z ulgą i skupić się na ostatnich w tym sezonie imprezach. – Dla nas podstawowym celem na ten sezon było utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy i ten cel osiągnęliśmy – zapewnia Tadeusz Nowak. Najlepsze w grupie północnej I ligi okazały się drużyny MRKS Gdańsk oraz ATS Białystok. Z rozgrywkami żegna się Jedynka Łódź, a w barażach swojej szansy szukać będą Stella Niechan Gniezno oraz wspomniana już Dwójka Rawa Mazowiecka.

W ostatnim, kluczowym meczu z LUKS Chełmno punkty na wagę siódmego miejsca w tabeli zdobyły wszystkie zawodniczki. Dwa mecze wygrała Paulina Nowacka, a po jednym singlowym zwycięstwie dołożyły Anita Chudy i Zuzanna Sułek. Debla wygrały z kolei Joanna Spychała oraz Natalia Piechota. Na ten jakże cenny remis zapracowała zatem cała drużyna. W rankingu najskuteczniejszych zawodniczek całych rozgrywek najwyżej sklasyfikowana została Paulina Nowacka. Kapitan zespołu może się pochwalić piątym wynikiem w lidze.

W ostatnich dniach młodzi tenisiści stołowi z Lubonia grali także w turniejach indywidualnych. W Sianowie na międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek i młodzików dwa brązowe medale zdobyła Natasza Adamczyk. Sięgnęła po nie w singlu oraz deblu, w którym grała w parze z Matyldą Gomulak z GOKiS Kleszczewo. Dodajmy, że Natasza Adamczyk kilka dni wcześniej została też mistrzynią Wielkopolski żaczek. W Sianowie dobry turniej rozegrał także Kacper Zrol, który w grze podwójnej, wspólnie z Pawłem Gnizą z fairPlayce Poznań, zajął czwarte miejsce.

Zdjęcia: LKTS Luboń Facebook

Opublikowano: 24 maja 2021