Logistycy z Jedynki w finale

Grudniowe, okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Udział w niej wzięło 8700 uczestników z 284 szkół. Do finału zakwalifikowały się 63 osoby. Wśród nich znaleźli się uczniowie z prowadzonego przez powiat poznański Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, Agata Przespolewska i Piotr Polny. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku.

Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną oraz pomoc w ocenie programu nauczania w szkołach średnich i policealnych. Finał odbędzie się 2 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 13 kwietnia.

Autor: Anna Łomot

Opublikowano: 20 grudnia 2017