Lusowianki z medalami

mistrzostwa Europy WTKU oraz Puchar Europy dzieci WTKU w karate tradycyjnym

We włoskim Rimini odbyły się mistrzostwa Europy WTKU oraz Puchar Europy dzieci WTKU w karate tradycyjnym. W imprezie wystartowało ponad tysiąc zawodników z piętnastu krajów Europy. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowała się Gabriela Juszczak z UKS KT Orzeł Lusowo, która zajęła drugie miejsce w konkurencji kumite dziewcząt 10-11 lat oraz wysokie, piąte miejsce w konkurencji kata.

Bardzo dobrze wypadła również jej koleżanka klubowa Maria Barszcz, która uplasowała się na piątym miejscu w kumite dziewcząt 12-13 lat. Należy dodać, że uczennice Szkoły Podstawowej im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie od dłuższego czasu utrzymają wysoki poziom sportowy. Gabriela Juszczak nie tak dawno zdobyła bowiem Puchar Polski Dzieci, a Maria Barszcz brązowy medal mistrzostw Polski.

Źródło: UKS KT Orzeł Lusowo

Opublikowano: 17 października 2023