Lwiątka na szachownicy

zawody szachowe

W hali w Tarnowie Podgórnym zakończyła się I edycja turniejów szachowych pod nazwą “Lwiątka na szachownicy”. – W zawodach, które zostały rozegrane w znakomitej atmosferze, brały udział łącznie 63 osoby. Celem turnieju było zachęcenie najmłodszych do nauki królewskiej gry, dlatego też uczestnicy startowali w trzech grupach, w zależności od umiejętności – czytamy na stronie Korony Zakrzewo.

W grupie A, maksymalnie do rocznika 2012, zdecydowanie najlepszy okazał się Piotr Broszkiewicz, który wygrał wszystkie rundy i ponadto zdobył IV kategorię szachową. W kategorii B, dla graczy maksymalnie do rocznika 2006, rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta. Złoty medal ostatecznie wywalczył Leon Siwek.

W grupie open zagrali natomiast wszyscy starsi, bądź teoretycznie lepsi zawodnicy. Zawody wygrał zdecydowany faworyt Krzysztof Raczyński, który wygrał wszystkie 9 rund. O pozostałe miejsca na podium walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Finalnie srebrny krążek zdobył czołowy junior Korony Jan Skrzypiński, a na trzecim stopniu podium stanął Dominik Krych.

Opublikowano: 30 września 2021