Magnolie kwitną w Kórniku…
Kórnickie Arboretum to miejsc, które warto odwiedzać o każdej porze roku. Najpiękniej jest jednak w kwietniu, kiedy to zakwitają magnolie. Jak informuje placówka, wyższe temperatury, które do nas właśnie zawitały powodują, że ich kwiatami nie będziemy cieszyć się zbyt długo. Warto więc się spieszyć.
Dla miłośników przyrody mamy dobrą wiadomość, bo w Święta Wielkanocne Arboretum będzie czynne bez zmian, czyli w godzinach 10.00-18.00. Warto przy tym pamiętać, że w Kórniku można zobaczyć nie tylko magnolie. W kolekcji Arboretum znajdują się choćby kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze jodeł greckich czy cypryśników błotnych.
Zdjęcia: Maciej Pawlik
Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 16 kwietnia 2025
Opublikowano: 16 kwietnia 2025
czerwiec 2026
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
8
+
12:00 AM - Ptasie warsztaty dla seniorów
15
+
12:00 AM - Ptasie warsztaty dla seniorów
22
+
12:00 AM - Ptasie warsztaty dla seniorów
29
+
12:00 AM - Ptasie warsztaty dla seniorów

















