Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mają niezłą pozycję wyjściową

Zimową przerwę mają rów­nież piłkarze klasy między­okręgowej. Na tym poziomie rozgrywek, w trzech grupach wielkopolskich występuje aż sie­dem drużyn z powiatu poznań­skiego. W grupie zachodniej naj­wyżej notowaną ekipą jest GKS Dopiewo, który pierwszą część sezonu zakończył na trzeciej po­zycji. – Jaka to była dla nas run­da? Pełna kontuzji i rotacji w składzie. Nie uniknęliśmy też wpadek, bo w dwóch meczach punkty traciliśmy w samych koń­cówkach. Moim zdaniem stać nas na więcej, niż to pokazali­śmy jesienią- mówi prezes Kry­stian Grzegorzewicz.

Po pierwszej części sezonu GKS traci do prowadzącej Po­goni Lwówek aż dziesięć punk­tów. Ma jednak jeden mecz za­legły. – Pogoń to bardzo wy­równany i mocny zespół. Bez wątpienia to też główny fawo­ryt do awansu. My jednak o ten awans spróbujemy powalczyć. W pierwszym meczu z Pogonią zremisowaliśmy. Zimą będzie­my chcieli wzmocnić się dwo­ma solidnymi zawodnikami i postaramy się zniwelować stra­ty- dodał prezes. Wysoko w ta­beli, bo na piątym miejscu, jest także Akademia Reissa OSiR Baranowo.

– W pierwszej części roz­grywek byliśmy bardzo sku­teczni. Zdobyliśmy 29 goli. Tyl­ko Wiara Lecha Poznań i Pogoń Lwówek mogą się pochwalić lepszą ofensywą. Jedynie gra obronna wymaga uszczelnienia, gdyż 1 7 straconych bramek nie stawia nas w czołówce tej ka­tegorii – można przeczytać na stronie klubu. W grupie zachod­niej grają także Grom Plewiska oraz Lipno Stęszew. Te dwa ze­społy plasują się jednak w dru­giej części tabeli. Grom jest
obecnie dziewiąty, a Lipno zaj­muje czternastą lokatę.

Trzy inne zespoły z powia­tu poznańskiego grają w grupie wschodniej. Tam najlepiej spi­sują się piłkarze Huraganu Po­biedziska, którzy piłkarską je­sień zakończyli efektowną wy­graną 5:1 z Vitcovią Witkowo. – Tym samym podopieczni tre­nera Pawła Kutyni „przezimu­ją” na czwartym miejscu w ligo­wej tabeli, z sześcioma oczka­mi straty do lidera, czyli Wełny Skoki – informują w klubie z Pobiedzisk. Tuż za Huraganem plasuje się Concordia Murowa­na Goślina.

Piłkarze Huraganu Pobiedziska grają w grupie wschodniej (fot. A. Skalska)

– Pomimo bardzo słabego początku sezonu odrodziliśmy się i na koniec rundy wskoczyli­śmy do pierwszej szóstki -moż­na przeczytać na stronie klubu, który od ośmiu spotkań nie za­znał goryczy porażki. Concor­dia to też przede wszystkim ze­spół doskonale czujący się na własnym boisku. – Na boisku przy Mściszewskiej zagraliśmy siedem spotkań. Odnieśliśmy tam cztery zwycięstwa i zanotowaliśmy trzy remisy – wylicza klubowy statystyk.

Nieźle w tej grupie radzą sobie także piłkarze Lechii 1922Kostrzyn, którzy na ten moment zajmują siódme miejsce w ta­beli. W niej panuje zresztą spo­ry ścisk, bo Lechia do zespołu z Pobiedzisk traci zaledwie trzy punkty. Wiosną wszystko za­tem będzie możliwe. W trzeciej grupie klasy międzyokręgowej, drużyny z powiatu poznańskie­go nie grają. Do N ligi awansu­ją tylko zwycięzcy poszczegól­nych grup. Być może będzie to ktoś z powiatu poznańskiego, bo kilka ekip ma niezłą pozy­cję wyjściową przed rundą wio­senną.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum