MenuMenu główne
Powiat PoznańskiOgłoszenia Komunikaty

Mammografia dla kobiet od 45 roku życia

Informujemy, że w związku z wprowadzonymi zmianami w „Programie profilaktyki raka piersi”, od 1 listopada  2023 r. z bezpłatnych badań mammograficznych, bez żadnego skierowania, mogą skorzystać kobiety w wieku 45-74 lat, które nie miały w ciągu ostatnich dwóch lat wykonanej mammografii w ramach NFZ (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia).

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Do tej pory z ww. programu mogły korzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Szczegółowe informacje o badaniach dostępne są stronie internetowej: https://pacjent.gov.pl/mammografia-jak-skorzystac

Listopadowy harmonogram postoju mammobusów na terenie powiatu poznańskiego dostępny jest w załączniku. Aktualne wykazy postoju mammobusów publikowane są na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia: https://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/16346/ Wykaz podmiotów realizujących badania mammograficzne stacjonarnie na terenie Poznania dostępny jest w załączniku.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 października 2023