Mamy kandydatów na igrzyska w Tokio (18.06.2020)

logo Gazety Wyborczej

– Niektórzy z nich mają też spore szanse na start podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński podczas pierwszego w historii wirtualnego przyznania nagród powiatu poznańskiego dla 120 młodych sportowców.

Powiat poznański przyznał nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników, trenerów oraz drużyn w regionie. Liczba nagrodzonych osób jest absolutnie rekordowa, a są to młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych od młodzika przez juniorów po młodzieżowca. Nagrody otrzymała również najlepsza drużyna – to Basket Team Suchy Las, jak również trener – tu odebrał ją Piotr Broński, zajmujący się kolarzami i kolarkami Tarnovii Tarnowo Podgórne.

– O tym, jak bardzo był to udany rok, najlepiej świadczy fakt, że doceniliśmy ponad 120 osób! To absolutny rekord. Ale też sportowcy z powiatu poznańskiego zdobywali medale nie tylko na arenie krajowej, ale również na najważniejszych imprezach rangi światowej. Niektórzy z nich mają też spore szanse na start podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński podczas, pierwszego w historii, wirtualnego ogłoszenia wyników.

Owi potencjalni olimpijczycy to przedstawiciele kolarstwa: Filip Prokopyszyn z Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz Nikol Płosaj z UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik. Oboje w ubiegłym roku stawali na podium igrzysk europejskich oraz mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 18 czerwca 2020