Sport

Maraton w śnieżnej scenerii

Odbył się trzeci bieg przełajowy z cyklu Warta Challenge Marathon&Half. Na linii startu stanęło 100 zawodników. 31 spośród nich przebiegło maraton.

Tym razem bieg odbył się w prawdziwie zimowej, śnieżnej i niezwykle malowniczej scenerii lasów nadwarciańskich. Wśród maratończyków pierwsze miejsce przypadło Piotrowi Wierciochowi z Poznania, który poprawił swój poprzedni styczniowy wynik z 3h:32 (wówczas piąte miejsce) na 3h:15. Drugie miejsce zajął Paweł Kuśnierz (3h:22), a trzecie Piotr Murawski (3h:38). Z kolei wśród pań na dystansie maratonu na najwyższym stopniu podium stanęła Grażyna Popiel (uzyskując imponujący czas 3h:48).

Na dystansie półmaratonu pierwsze miejsce zajęli Sławomir Marszałek z czasem 1h:27 oraz Małgorzata Jackowiak (1h:44). Niesamowite wyniki, jak na zimowe warunki, osiągnęli także na dystansie półmaratonu walkerzy i walkerki. Pierwsze miejsce, tradycyjnie już, zajął Przemysław Stupnowicz z Łodzi z czasem 2h:28min. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Kołodziejczak ze wspaniałym czasem 2h:34.

Kolejny bieg Warta Challenge Marathon&Half odbędzie się w sobotę, 7 marca 2015 r. Będzie to bieg finałowy, kończący zimową konkurencję, podczas którego najlepsi zawodnicy otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Listy startowe zostały już otwarte, a wszelkie informacje o zawodach, a także fotorelacje oraz zdjęcia z poprzednich biegów dostępne są na stronie internetowej wydarzenia www.wartachallenge.com

Opublikowano: 10 lutego 2015