MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Matematyczna wystawa

wystawa matematyczna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie w powiecie poznańskim przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik, pt. „O matmo!”. Przez dwa dni – 11 i 12 marca – eksperymentowania będą mieli okazję osobiście się przekonać, jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie, i w jak ciekawych formach przejawiają się matematyczne prawidłowości. Za sprawą nowoczesnych, interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa „O matmo!” została zaprojektowana i zrealizowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Tworzyli ją matematycy, fizycy, projektanci, inżynierowie, konstruktorzy, elektronicy i laboranci, stolarze i tokarze. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać. Wizyta na wystawie „O matmo!” to samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych, poznać je i polubić. Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia. Dobra zabawa jest tu gwarantowana.

Wystawa „O matmo!” to część programu Nauka dla Ciebie, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, propagowanie kultury innowacyjności i stymulowanie rozwoju poprzez promowanie aktywizujących i angażujących metod nauczania (samodzielnego eksperymentowania i odkrywania nauki w życiu codziennym). Działania programowe obejmują także popularyzację nauki w miejscach o utrudnionym dostępie do centrów nauki oraz integrację lokalnych środowisk edukacyjnych ze środowiskami akademickimi. Program Nauka dla Ciebie to różnorodne aktywności, stworzone z myślą o uczniach, nauczycielach, edukatorach i rodzicach.

wystawa matematycznafot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 marca 2024