Mecz sezonu w Swarzędzu

koszykarki lidera swarzędz

Kapitalne widowisko zafundowały licznie zgromadzonej swarzędzkiej publiczności I-ligowe koszykarki Lidera. – Podejmowaliśmy najlepszą drużynę naszej grupy, czyli łódzki Widzew. Zanim jednak dziewczyny wyszły na parkiet, odbyła się miła uroczystość, w trakcie której uhonorowane zostały nasze mistrzynie Polski juniorek starszych – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

– Początek starcia z Widzewem, jak i zresztą cała pierwsza połowa, należał do zespołu gości. W naszej grze widać było dłuższą przerwę spowodowaną udziałem we wspomnianych mistrzostwach kraju. Impuls do ataku dały Malina Piasecka i Wiktora Plackowska, które na przełomie pierwszej i drugiej kwarty zdobyły 11 kolejnych punktów. Niestety, Widzew ciągle trafiał z niesamowitą skutecznością i systematycznie powiększał przewagę. Na minutę przed zejściem do szatni było 47:26 dla rywalek – opowiada Marcin Madanowski.

Co w przerwie trener Anna Talarczyk powiedziała swoim zawodniczkom pozostanie tajemnicą, ale jedno jest pewne, po tej rozmowie wyszły one na parkiet jakby odmienione. – Nie tylko zaczęły lepiej bronić, ale przede wszystkim to one zaczęły seryjnie zdobywać punkty. W trzeciej kwarcie zdobyły aż 29 oczek, tyle co w dwóch pierwszych odsłonach razem wziętych. Ta część gry należała do Magdy Wojdalskiej i Olgi Jędrzejczak, które imponowały skutecznością. Dzięki temu na koniec trzeciej kwarty było już tylko 58:63, a wśród publiczności wrzało – opowiada dyrektor sekcji.

Widzew dał radę jeszcze odskoczyć na 10 punktów, bo w 34 minucie było 62:72, ale kolejne 12 punktów padło już łupem Liderek. – Celną trójką na remis popisała się Katarzyna Motyl i hala eksplodowała z radości. Trzeba przyznać, że to doping publiczności niósł swarzędzanki w tym meczu. A łodzianki z każdą kolejna minutą gasły… W drugiej połowie trafiły tylko 4 na 18 rzutów za trzy punkty. Liderkom natomiast należą się wielkie gratulacje za końcowe zwycięstwo 78:74 oraz przede wszystkim za niesamowity comeback w tym meczu – kończy Marcin Madanowski.

UKS Lider Swarzędz – Widzew Łódź 78:74
Lider: Wojdalska 21, Motyl 15, M. Piasecka 15, Jędrzejczak 11, Plackowska 9, Żukowska 5, Wdowiuk 2, Flaszak, A. Piasecka, Jarecka, Fabianowska.

Opublikowano: 22 lutego 2022