MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Gru 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mecz w lidze i pokaz w szkole

tenisistki stołowe z lubonia

Tenisistki stołowe LKTS Luveny doznały pierwszej porażki w rozgrywkach I ligi. W swoim czwartym meczu zawodniczki z Lubonia przegrały 4:6 w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Bogorią. Niewiele jednak brakowało, aby to spotkanie zakończyło się podziałem punktów. – Do pełni szczęścia zabrakło nam wygranej Joanny Spychały i Zuzanny Sułek w deblu. Dziewczyny w piątym, decydującym secie uległy rywalkom 9:11 – mówi trener Piotr Ciszak.

Świetnie w tym meczu spisała się Paulina Nowacka. Kapitan zespołu zdobyła komplet punktów, wygrywając oba single oraz dorzucając wygraną, wraz z Anitą Chudy, w grze podwójnej. Jeden mecz singlowy wygrała także Joanna Spychała. Na ten moment LKTS Luvena zajmuje siódme miejsce w I-ligowej tabeli, mając jednak mniej rozegranych spotkań od innych drużyn. Na czele znajdują się Chrobry Międzyzdroje oraz Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Różnice punktowe są jednak niewielkie.

Zawodniczki z Lubonia, oprócz walki o ligowe punkty, mają też inne obowiązki. Jeszcze w październiku przeprowadziły na przykład pokaz tenisa stołowego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu dla klas 1-3. Wydarzenie to zorganizowano w ramach narodowego projektu Polskiego Związku Tenisa Stołowego pod nazwą „Spotkaj się z mistrzem w swojej szkole”.

– Uczniowie mieli okazję poćwiczyć uchwyt rakietki, serwis podstawowy a także poodbijać z reprezentantkami I ligi kobiet: Joanną Spychała, Zuzanną Sułek, Natalią Piechotą, a także z multimedalistką w młodszych kategoriach wiekowych Patrycją Frelich. PZTS przygotował dla dzieci wiele atrakcyjnych pamiątek w postaci plecaków, bidonów, rakietek, piłeczek, ręczników, maseczek, czapek, planów lekcji. Nikt z uczestniczących nie wyszedł bez upominku – czytamy na stronie klubu.

mecz LKTS Luboń tenis stołowyLKTS Luvena uległa na wyjeździe Bogorii Grodzisk Mazowiecki (fot. LKTS Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 listopada 2020