Medale kolarzy na torze

kolarskie mistrzostwa Polski

Na pruszkowskim welodromie rozegrane zostały mistrzostwa Polski seniorów i juniorów młodszych w kolarstwie torowym. Zawodnicy Jedynki Kórnik wywalczyli w nich aż siedem medali, w tym cztery złote i trzy srebrne. – Na początek mistrzostw drużyna sprinterów w składzie Patryk Rajkowski, Julian Gabrusewicz, Tomasz Łamaszewski i Lucjan Nowicki wywalczyła srebrny medal, ulegając nieznacznie Stali Grudziądz z olimpijczykami w składzie, Mateuszem Rudykiem i Rafałem Sarneckim. Patryk Rajkowski zdobył jeszcze złoty medal na 1 km ze startu zatrzymanego oraz dwa srebrne krążki, w sprincie i keirinie – informuje klubowa strona.

Świetnie spisali się również prowadzenie przez trenera Roberta Taciaka juniorzy młodsi. – Oni byli sprawcami największych niespodzianek w mistrzostwach, zdobywając aż trzy koszulki mistrza Polski. Najpierw Franciszek Mumot wywalczył dwa złote krążki w wyścigu punktowym i eliminacyjnym, a potem Tomasz Łamaszewski zwyciężył w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, bijąc przy okazji rekord Polski z czasem 33:17 sek. Dodajmy, że na 500 m dziewcząt startowała jeszcze Michalina Oleszak, zajmując w ej rywalizacji szóstą lokatę – czytamy na stronie Jedynki.

W Pruszkowie startowali również zawodnicy Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne. I oni także stawali na podium. W wyścigu eliminacyjnym drugie miejsce zajął Piotr Maślak, a trzeci był Kamil Dolak. Wspomniany Piotr Maślak w parze z Radosławem Frątczakiem stanęli też na drugim stopniu podium w madisonie.

Zdjęcia: Jedynka Kórnik, KK Tarnovia

Opublikowano: 26 września 2023