Medale lekkoatletów Juvenii

zawodnicy juvenii puszczykowo

W Lublinie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 20. Wzięli w nich udział, i to z powodzeniem, reprezentanci MKS Juvenii Puszczykowo. Młodzi zawodnicy z powiatu poznańskiego przywieźli z tej imprezy dwa medale. Ten pierwszy – srebrny w skoku w dal wywalczyła Julia Nobik. – Julia w pierwszej serii poprawiła swój rekord życiowy aż o 35 cm – na 5,96 m. W piątej natomiast pofrunęła z wiatrem 2,7 m/s i uzyskała odległość 6,01 m, co dało jej upragniony srebrny medal – czytamy na stronie klubu.

Tego samego dnia brązowy krążek w biegu na 3000 metrów wywalczył również Jakub Napierała, który uzyskał czas 8:33.00. – Jakub umiejętnie rozłożył siły i długim zdecydowanym finiszem przybiegł na metę trzeci – informuje Juvenia. W Lublinie z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także inni zawodnicy klubu z Puszczykowa. Najbliżej podium byli jeszcze Oscak Piłat w trójskoku oraz wspomniany już Jakub Napierała w biegu na 1500 metrów. Obaj zawodnicy zajęli w tych konkurencjach czwarte miejsca.

Zdjęcia: Juvenia Facebook

Opublikowano: 24 lipca 2023