MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Medale młodych kolarzy

Na welodromie w Pruszkowie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tam reprezentanci Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik.

– Pięć medali, w tym dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe – to dorobek zawodników Tarnovii. W pierwszym dniu zmagań podopieczni trenera Piotra Brońskiego zdobyli dwa medale. Nasi młodzieżowcy w składzie Filip Prokopyszyn, Szymon Potasznik, Wojciech Bystrzycki i Mateusz Kostański zajęli drugie miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie przegrywając w finale z ekipą GKS-u Cartusia o zaledwie 1 sekundę. Panowie zdobyli też brąz w sprincie drużynowym startując w składzie Filip Prokopyszyn, Łukasz Kowal, Szymon Potasznik – informuje Tomasz Wójcik, media manager KK Tarnovia.

– Dzień później Filip Prokopyszyn i Szymon Potasznik świetnie rozegrali rywalizację w omnium. Pierwszy z nich został mistrzem Polski, drugi stanął na najniższym stopniu podium. Ten sam duet wystąpił w roli głównej w madisonie zdobywając drugi złoty medal dla Tarnovii podczas mistrzostw – dodaje.

fot. KK Tarnovia Facebook

Rewelacyjny początek mistrzostw zaliczyli także kolarze z Kórnika. Pierwszego dnia srebrny medal w sprincie drużynowym zajęły bowiem juniorki Zosia Picz i Joanna Błaszczak. – Chwilę później na starcie stanęły orliczki. W finale A pojechały: Natalia Szymczak i Wiktoria Polak. Po zaciętej walce meldują się również na drugim miejscu. Jakby tego było mało srebro wywalczyła również drużyna U-23 w składzie Wiktoria Polak, Dominika Bykowska, Karolina Lipiejko i Joanna Golec. Przegraliśmy jedynie z Toruniem – informuje klubowa strona.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 sierpnia 2020