MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Medale młodzieżowców

Karolina Lipiejko wraza z mistrzostw z brązowym medalem

We włoskiej Fiorenzuoli odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Nie mogło tam zabraknąć zawodniczek i zawodników UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik oraz KK Tarnovii Tarnowo Podgórne. Ten pierwszy klub reprezentowały dziewczyny: Wiktoria Polak, Karolina Lipiejko, Joanna Błaszczak i Tamara Szalińska. Najlepiej z tego grona zaprezentowała się Joanna Błaszczak, która wraz z koleżankami z reprezentacji Polski, została mistrzynią Europy w sprincie drużynowym juniorek. Polki w finale okazały się lepsze od Włoszek.

Na podium stanęła również Karolina Lipiejko, która została brązową medalistką w drużynowym wyścigu na dochodzenie kobiet do lat 23. Blisko medalu była także Tamara Szalińska. Niestety ona, wraz z koleżankami z kadry, w wyścigu drużynowym na dochodzenie juniorek, zameldowała się na czwartym miejscu. Warto też wspomnieć o siódmej lokacie Wiktorii Polak w wyścigu punktowym kobiet do lat 23.

O ile honoru Jedynki broniły zawodniczki, o tyle Klub Kolarski Tarnovia reprezentowali panowie, a konkretnie Filip Prokopyszyn oraz Szymon Potasznik. Ten pierwszy zdobył nawet medal, zajmując trzecie miejsce w madisonie do lat 23. Kolarz z Tarnowa Podgórnego jechał w duecie z Bartoszem Rudykiem. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość Rosjan oraz Szwajcarów. Filip Prokopyszyn jechał też w omnium i zakończył tę rywalizację na piątym miejscu. Szymon Potasznik startował z kolei w wyścigu eliminacyjnym i zakończył go na dziesiątym miejscu. 

Joanna Błaszczak (w środku) z koleżankami z kadry ze złotym medalemJoanna Błaszczak (w środku) z koleżankami z kadry ze złotym medalem

Karolina Lipiejko wraza z mistrzostw z brązowym medalemKarolina Lipiejko wraza z mistrzostw z brązowym medalem

Filip Prokopyszyn i Bartosz Rudyk na podiumFilip Prokopyszyn i Bartosz Rudyk na podium (fot. Jedynka Kórnik i Tarnovia Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 października 2020