Medale na koniec sezonu

W Brzegu Dolnym rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dwudniowe zawody, w których rywalizowało ponad 150 zawodników zakończyły sezon rozgrywkowy 2017/18. Impreza okazała się wielkim sukcesem tenisistów stołowych LKTS Luvena Luboń, którzy w klasyfikacji klubowej zajęli najlepsze w historii trzecie miejsce. W dużej mierze dzięki temu też Wielkopolska wygrała ranking województw. A warto dodać, że przy stołach rywalizowali reprezentanci z aż 57 klubów.

– W pięknej hali widowiskowo-sportowej w Brzegu Dolnym pojawili się najlepsi zawodnicy w Polsce, medaliści mistrzostw kraju, zawodów Grand Prix oraz reprezentanci Polski na mistrzostwa Europy juniorów i kadetów. Na tym tle nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, a przy odrobinie szczęścia mogli zająć nawet wyższe lokaty. Tak czy inaczej, pokonali kilku wyżej notowanych zawodników. Przy tym zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i włożyli w grę mnóstwo serca oraz wysiłku – opisuje trener Piotr Ciszak.

Klub z Lubonia reprezentowali w Brzegu Dolnym: Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Julia Gładysz, Anita Chudy, Maja Zielińska, Damian Pyśk i Patryk Pyśk. – Najlepsze wyniku uzyskali Zuzanna Sułek w kadetkach oraz Damian Pyśk w młodzikach, którzy wywalczyli srebrne medale. Tuż za podium, na czwartych miejscach, uplasowali się Julia Gładysz w młodziczkach i Patryk Pyśk w kadetach – wylicza szkoleniowiec. W rywalizacji kadetek Weronika Dombka sklasyfikowana została na lokatach 7-8, a w juniorkach Anita Chudy i Maja Zielińska zajęły miejsca 9-12 oraz 13-16.

Zdjęcia: LKTS Luboń

Opublikowano: 17 czerwca 2018