Medale naszych kolarzy

W Godzieszach Wielkich odbyły się szosowe mistrzostw Polski w jeździe na czas par i drużyn. W zawodach bardzo dobrze spisali się reprezentanci klubów z powiatu poznańskiego – UKS Mróz Colnago Jedynki Kórnik oraz KK Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Rywalizacja o medale podzielona została na dwa dni, piątek i niedzielę. Tego pierwszego dnia rozegrano wyścigi dwójek, które rywalizowały na dystansach od 14 do 29 kilometrów, w zależności od kategorii. Juniorki ścigały się na 20 km i trzecie miejsce w tym wyścigu zajęły Joanna Golec i Natalia Szymczak z UKS Mróz Colnago Jedynki.

DSC_0136-1Trener Robert Taciak z zawodniczkami UKS Mróz Colnago Jedynki Kórnik (fot. Jedynka)

W niedzielę do walki o medale stanęły drużyny. Przyszło im się ścigać w słonecznej i bezwietrznej aurze. Przy tej pogodzie świetnie spisały się zawodniczki z Kórnika, które zajęły drugie miejsce zarówno w kategorii juniorek jak i U23. Wśród mężczyzn z bardzo dobrej strony pokazali się natomiast kolarze Tarnovii. Drużyna w składzie Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka, Patryk Krzywda oraz Tobiasz Pawlak wywalczyła bowiem srebro w orlikach i brąz w elicie.

22195292_1916503365338352_2131109738068231984_nPiotr Broński z drużyną, która zdobyła dwa medale w Godzieszach Wielkich (fot. Tarnovia)

Opublikowano: 2 października 2017