MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Medale zawodniczek Jedynki

Trzy medale przywiozły zawodniczki UKS Mróz Jedynki Colnago Kórnik z szosowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Gdyni. Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj w rywalizacji orliczek do lat 23 wywalczyły odpowiednio srebrny i brązowy medal. Wcześniej Alicja Ratajczak została także wicemistrzynią Polski seniorek w jeździe indywidualnej na czas. Lepsza od niej okazała się tylko jej była koleżanka klubowa, Katarzyna Pawłowska. – Alicja wyrasta na zawodniczkę dużego kalibru. Pewnie to jej ostatni sezon w naszym klubie, bo musi się rozwijać i przejść na zawodowstwo, tak jak swego czasu zrobiła to Katarzyna Pawłowska – twierdzi Robert Taciak, trener klubu z Kórnika.

Złoty medal w wyścigu elity ze startu wspólnego dość nieoczekiwanie zdobyła Karolina Karasiewicz. Tuż za nią finiszowały Anna Plichta i Monika Brzeźna. Ta trójka zawodniczek już w pierwszej fazie wyścigu urwała się z peletonu.  Początkowo w tej ucieczce była także Nikol Płosaj, ale w powodu problemów technicznych szybko odpadła z czołowej grupy. – Gdyby się w niej utrzymała, miałaby ogromne szanse na zwycięstwo, bo z całej czwórki jest zdecydowanie najlepszą sprinterką- twierdzi szkoleniowiec UKS Mróz Jedynki Colnago Kórnik.

Teraz przed zawodniczkami z Kórnika kolejne starty. Nikol Płosaj, Alicja Ratajczak oraz Weronika Humelt w połowie lipca pojadą w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które odbędą się w Portugalii. Jeszcze tego samego miesiąca, w Danii rozegrane zostaną szosowe mistrzostwa Europy, na których na pewno wystartuje Ratajczak. No, a 15 sierpnia wszystkich kolarzy UKS Mróz Jedynki Colnago będzie można zobaczyć podczas tradycyjnego kryterium ulicznego w Kórniku.

Warto też dodać, że Nikol Płosaj oraz Patryk Rajkowski zostali objęci programem „Team 100”, który realizuje Polska Fundacja Narodowa wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Głównym celem tego projektu jest wsparcie młodych i perspektywicznych sportowców w wieku 18–23 lata. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 tys. zł.

W programie „Team 100” znaleźli się także inni sportowcy z Poznania i powiatu poznańskiego. W tym gronie są: Alan Wiśniewski, Jakub Bródka, Dawid Dziurla (wszyscy kajakarstwo, Warta Poznań), Julia Lis (kajakarstwo, AZS AWF Poznań), Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Julia Walczyk (wszystkie szermierka, AZS UAM Poznań), Aleksandra Kowalczuk, Karol Robak (oboje taekwondo, AZS Poznań) oraz Gerard Kurniczak (zapasy, Sobieski Poznań).

2Najlepsze zawodniczki w jeździe indywidualnej na czas. Od lewej: Alicja Ratajczyk, Katarzyna Pawłowska i Agnieszka Skalniak. (fot. UKS Jedynka Kórnik facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 26 czerwca 2017