Medalowe żniwa Swarka

juniorki młodsze swarka

Trwają medalowe żniwa hokeistek i hokeistów na trawie UKS SP5 Swarka Swarzędz. Nie tak dawno po brązowy medal halowych mistrzostw Polski sięgnęła drużyna seniorek, która w tym sezonie debiutowała w rozgrywkach elity. Teraz natomiast do akcji wkroczyły drużyny młodzieżowe. Już tydzień po złoto sięgnęły juniorki, które w zdecydowanej większości stanowiły również o sile zespołu seniorskiego.

Złoty medal halowych mistrzostw kraju wywalczyły także juniorki młodsze, które w turnieju finałowym najpierw rozgromiły w półfinale 18:0 UKS Orient II Łozina, a w starciu o tytuł ograły 8:2 AZS Politechnikę Poznańską. – Mecz finałowy był znakomitym widowiskiem. Na wysokości zadania stanęli kibice, którzy wypełnili halę po brzegi – informuje klubowa strona.

Medale zdobywają również laskarze Swarka. Zadbali o to juniorzy, który w pojedynku o trzecie miejsce w kraju pokonali 5:1 AZS AWF Poznań. Blisko podium byli także juniorzy młodsi, którzy w turnieju finałowym w Cieszynie zajęli czwartą lokatę. – Walczyliśmy do końca i z tego jesteśmy dumni, ale nasi rywale z Warty Poznań i LKS Gąsawa jeszcze w tym roku byli dla nas za mocni – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

juniorki swarkaJuniorki Swarka wywalczyły złoty medal halowych mistrzostw Polski…

juniorki młodsze swarka…podobnie jak juniorki młodsze swarzędzkiego klubu

juniorzy swarkaJuniorzy Swarka zakończyli rywalizację na trzecim miejscu w kraju (fot. 3x Swarek Facebook)

Opublikowano: 28 lutego 2022