MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Medalowe żniwa Tarnovii

Sezon 2017 był kolejnym, który kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne mogą zaliczyć do bardzo udanych. Zawodnicy tego klubu wielokrotnie stawali bowiem na podium najważniejszych imprez w kraju i za granicą. Oto krótkie podsumowanie tego, czego dokonali reprezentanci klubu z Tarnowa Podgórnego.

Pierwszymi znaczącymi zawodami dla kolarzy Tarnovii były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze, odbywające się w drugiej połowie maja na pruszkowskim welodromie. – Nasi zawodnicy wrócili stamtąd z pięcioma medalami. W sprintach drużynowych zdobyliśmy trzy razy srebro, w kategorii orliczek Julita Jagodzińska i Jagoda Garczarek, wśród orlików Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka i Borys Korczyński, a wśród juniorów Joachim Mąkowski, Krystian Ruta i Adam Sieradzki. Do tego dwa indywidualne krążki dołożyła Julita Jagodzińska, zdobywając srebro w keirinie oraz złoto w sprincie – wspomina trener Piotr Broński.

Najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu dla naszych zawodników i zawodniczek z Tarnowa Podgórnego były mistrzostwa Polski na szosie, które w tym roku odbyły się na północy Polski. Tam przy wsparciu całej drużyny i pięknej walce na finiszu po brązowy medal wśród orlików sięgnął Tobiasz Pawlak. – Finiszowaliśmy na śliskich zakrętach ulic Gdyni. Na 100 metrów do kreski czułem się tak, jak na torze na ostatniej rundzie na 1 km. Kto jechał ten wie. Długa droga, ale w końcu przeciąłem linię mety jako trzeci. Zmęczony, ale bardzo szczęśliwy – wspominał ostatnie metry zawodnik.

W połowie lipca Krystian Ruta został powołany na mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, które odbywały się w portugalskiej Anadii. Reprezentant Tarnovii wrócił stamtąd ze srebrnym medalem, który zdobył razem ze swoimi kolegami w sprincie drużynowym, bijąc przy okazji rekord Polski.

Ważną imprezą były także szosowe mistrzostwa Polski dwójek i drużyn, które odbyły się pod Kaliszem. Tam orlicy w składzie Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Marcin Karbowy i Patryk Krzywda dali z siebie wszystko i, podobnie jak rok temu, zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i trzecie w wyścigu elity, ulegając tylko zawodnikom ekipy CCC Sprandi Polkowice. Drużynie juniorów dopisało trochę mniej szczęścia i zawody zakończyła na czwartym miejscu.

Torowym podsumowaniem sezonu były natomiast mistrzostwa Polski elity. I tak kolarze Tarnovii spisali się świetnie, bo orlicy w składzie Tobiasz Pawlak, Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka i Adrian Mrówka obronili tytuł mistrzów Polski elity, pokonując w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie klub GKS Cartusia Kartuzy i notując rezultat 4:14. Tobiasz zdobył również brąz w scratchu, a Julita Jagodzińska obroniła tytuły mistrzyni Polski elity w konkurencjach sprint indywidualny i keirin.

Autor: Agnieszka Torba

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 listopada 2017