Metropolia do mieszkańców Ukrainy (26.02.2022)

Stowarzyszenie Metropolia Poznań wystosowało oświadczenie, które skierowane jest do wszystkich obywateli Ukrainy. Zapewnia ono wsparcie dla osób, które w najbliższych dniach szukać będą schronienia na terenie miasta Poznań. W skład stowarzyszenia Metropolii Poznań, na czele, którego stoi prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak wchodzą samorządy z okolicy stolicy regionu. Oprócz samej Metropolii są to: powiat poznański oraz miasta i gminy Buk, Kostrzyn, Czerwonak, Oborniki, Murowana Goślina, Kleszczewo, Komorniki, Kórnik, Mosina, Dopiewo, Luboń i Pobiedziska.

– Słowa nie są w tej chwili może najważniejsze, ale są istotne. Chcemy przekazać naszym sąsiadom, znajomym, szefom, pracownikom, ale także żonom, mężom, dzieciom – jesteście tu mile widziani! 23 samorządy Metropolii zgodnie przyjęły wieczorem oświadczenie – informuje Metropolia Poznań na portalu społecznościowym Facebook.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 28 lutego 2022