Logo zbiórki dla powodzianNapis opłaty urzędowe on lineLink do youtube

Michał Wiśniewski wystąpi na pikniku (06.09.2024)

logo głos wielkopolski

W najbliższą sobotę, 7 września, odbędzie się rodzinny piknik „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Od godziny 12 na terenie JRG nr 8 przy ulicy Obornickiej 1 w Bolechowie, gmina Czerwonak, na uczestników będą czekały liczne atrakcje. Będzie to także okazja do nauczenia się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Piknik uświetni koncert Michała Wiśniewskiego.

Podczas pikniku starosta Jan Grabkowski, jak co roku, przekaże specjalistyczny sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu poznańskiego. Tym razem 32 jednostki otrzymają agregaty prądotwórcze o łącznej wartości 160 tys. zł. Każdego roku piknik w Bolechowie jest doskonałą okazją do spotkania z mieszkańcami oraz do zaprezentowania działalności służb mundurowych. Służby te przypomną zasady bezpieczeństwa i pokażą, jak ważne jest ich przestrzeganie w codziennym życiu.

W tym roku, uczestnicy pikniku będą mieli szansęwygrać czujki dymu w specjalnym konkursie. To kolejna inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w domach. Służby przygotowały liczne stoiska edukacyjne, na których będzie można dowiedzieć się, jak wzywać pomoc oraz jak radzić sobie z różnymi zagrożeniami. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość wejścia do wozu strażackiego, policyjnego oraz zadymionego namiotu, gdzie strażacy nauczą, jak zachować się w czasie pożaru.

Zainteresowani będą mogli poznać „od kuchni” pracę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) oraz służby więziennej. Służba więzienna zaprezentuje pokaz łapania przestępcy i otworzy dla zwiedzających specjalistyczne auto do przewożenia przestępców. Dla najmłodszych przygotowano punkt z książkami, malowanie twarzy, fotobudkę, dmuchańce oraz mnóstwo dobrego jedzenia. To doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i nauki poprzez zabawę.

– Po ostatnich tragicznych wydarzeniach w Poznaniu, mieszkańcy całego kraju zaczęli rozmawiać o tym, że priorytetem jest bezpieczeństwo w domu. My o tym przypominamy każdego roku od 11 lat. Wydarzenie to nie tylko okazja do integracji mieszkańców czy smaczny poczęstunek. To przede wszystkim edukacja, nauka, przyswajanie wiedzy w łatwy i przyjemny sposób. Tegoroczna edycja pikniku poświęcona jest pamięci tragicznie zmarłych strażaków w pożarze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 6 września 2024