Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Mikołajkowe szaleństwo

Początek grudnia to czas różnego rodzaju jarmarków oraz imprez mikołajkowych. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. W najbliższych dniach, praktycznie w każdej gminie poczuć będzie już można świąteczny nastrój. Choćby w Swarzędzu, gdzie na 8 grudnia, na godz. 16.00 zaplanowano uroczyste mikołajki. Odbędą się one na Rynku. – Pojawią się szczudlarz w stroju elfa, który zaprosi do robienia zwierzątek z balonów czy też bałwan zachęcający do wspólnych zdjęć. Podczas imprezy odbędą się również zajęcia plastyczne oraz animacje dla najmłodszych. Punktem kulminacyjnym spotkania ze św. Mikołajem będzie uroczyste rozpalenie choinki, które uświetni krótki pokaz iluzjonisty – zapraszają organizatorzy.

Na swarzędzkim Rynku będzie można także kupić ozdoby świąteczne i rękodzieło. Całość uzupełni świąteczna strefa gastronomiczna, gdzie każdy będzie mógł spróbować m.in. pieczonych pierogów i barszczu z pasztecikami. Mikołajkowa zabawa zakończy się pokazem tańca z ogniem. Wyjątkowo magiczną i świąteczną atmosferę będzie można poczuć także w innych miejscowościach powiatu poznańskiego. Kiermasze odbędą się Golęczewie oraz Czerlejnie, a mikołajki zaplanowano w Mosinie oraz Komornikach. W Mosinie będą także tworzyć stroiki, a w Murowanej Goślinie kolędować.

Widać zatem, że wszyscy żyją już zbliżającymi się świętami. W wielu gminach nie zabraknie również jarmarków. Tego typu imprezy zaplanowano m.in. w Buku oraz Pobiedziskach. – Jej głównym celem jest promowanie lokalnych i regionalnych produktów, walorów kulturowych, rzemiosła jak również przybliżenie naszym mieszkańcom regionalnych tradycji bożonarodzeniowych – informują organizatorzy jarmarku w Pobiedziskach. O wszystkich wydarzeniach związanych z mikołajkami informujemy na stronie. O tym, co, gdzie i kiedy się odbędzie można przeczytać w naszym Kalendarium.

fot archiwum Deli Park

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum