Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Mistrzostwa Europy w squashu

W Pradze odbyły się mistrzostwa Europy w squashu do lat 15 oraz 17. Uczestniczyli w nich reprezentanci Polski, w tym dwie zawodniczki z powiatu poznańskiego, Dominika Lubińska z Lubonia oraz Marta Sikora z Bytkowa.

Reprezentacja Polski do lat 15 zajęła w zawodach siódme miejsce. Oprócz Dominiki Lubińskiej grali w niej Jakub Pytlowany i Jakub Gogol. Złoty medal w tej kategorii wiekowej zdobyli Anglicy, a na podium stanęły także drużyny Czech i Szwajcarii. Do walki o medale przystąpiło 21 zespołów.

20170511_115735Team U15: Jakub Pytlowany, Jakub Gogol i Dominika Lubińska

W rywalizacji do lat 17 także triumfowali Anglicy przed Irlandczykami i Szwajcarami. Biało-czerwoni, w stawce 20 ekip, zajęli 13. lokatę. W naszym zespole grali Mikołaj Korsak, Filip Jarota i wspomniana już Marta Sikora. Podczas turnieju w Pradze zawodników wspierał trener Marcin Szopa.

u17Team U17: Mikołaj Korsak, Marta Sikora i Filip Jarota

Opublikowano: 16 maja 2017