MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< mar 2023 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mistrzostwa łuczników

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w łucznictwie

W Pobiedziskach odbyły się XXX Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w łucznictwie. – To coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, nie tylko w naszym mieście, ale również w całym regionie. W klubach z roku na rok przybywa zawodników – mówi Bernadeta Michalak z Ośrodka Sportu i Rekreacji, w hali którego odbyły się zawody. – Sekcja łucznicza w Pobiedziskach działa od pięciu lat przy naszym Ośrodku i cieszy się dużym powodzeniem, bo też rozwija umiejętność koncentracji czy też wytrwałość. To też sport dla każdego. Najmłodsi zawodnicy mają po 9 lat. Górnego limitu wieku natomiast nie ma – dodaje.

Mistrzostwa w Pobiedziskach stały na bardzo dobrym poziomie, a rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych była zacięta. W gronie młodzików młodszych triumfowali Magda Dębska z AZS Surma oraz Leon Ładziński z ŁKS Surma Poznań, a wśród młodzików na najwyższym stopniu podium stanęli Antonina Szymańska z UKS Jedynka Kórnik i Tadeusz Dębski z AZS Surma Poznań. W kategorii juniorów młodszych najlepsi okazali się Michalina Michalak z KS Leśnik oraz Jeremi Kwiecień z AZS Surma Poznań, a w turnieju juniorów zwyciężyła Zuzanna Ławicka z AZS Surma Poznań.

W gronie już wytrawnych łuczników, czyli seniorów numerami jeden okazali się Marta Mikuła oraz Mateusz Malak, oboje z AZS Surma Poznań. O medale walczono również w kategorii łuki bloczkowe, w której zwyciężył Maciej Szłapka z UKŁ Leśnik oraz w kategorii junior łuki olimpijskie, gdzie najlepszy okazał się Jakub Przybylski z KS Leśnik. Dodajmy, że dla wszystkich uczestników turnieju zostały przygotowane pamiątkowe medale. Mistrzostwa wsparł m.in. powiat poznański i były one objęte honorowym patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Zdjęcia: Natalia Waleryszak

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 marca 2023