Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty (10.09.2023)

tenis magazyn

Lidia Ostrowska oraz Tomasz Dłużak triumfowali w grze pojedynczej prestiżowej kategorii Open Amator w rywalizacji kobiet i mężczyzn podczas czwartej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. Turniej, który odbył się w dniach 9-10 września rozgrywany był przy słonecznej, upalnej pogodzie na kortach Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica.

– W sobotę rywalizowałam w turnieju deblowym Afrodyta Cup na Kortowie, gdzie w parze z Iwoną Kowal wygrałyśmy, a dzień później kolejne tenisowe wydarzenie. Mistrzostwa Powiatu zakończyły się sukcesem i to podwójnym, bo wygrałam grę pojedynczą i podwójną w kategorii open. Było gorąco, ale ja bardzo lubię takie warunki – podkreśla Lidia Ostrowska.Najlepsze duety w rywalizacji kobiet w kategorii Open Amator.

– Udany turniej, choć rozgrywany w bardzo trudnych warunkach. Zresztą nie ma co narzekać, bo upał dokuczał każdemu uczestnikowi. Mecz finałowy w singlu z Jakubem Hołogą był bardzo intensywny – mówi Tomasz Dłużak, po stojącym na bardzo dobrym poziomie pojedynku finałowym.Tomasz Dłużak i Jakub Hołoga zagrali w finale gry pojedynczej mężczyzn Open Amator.Tomasz Dłużak i Jakub Hołoga zagrali w finale gry pojedynczej mężczyzn Open Amator.

Wielką frajdę z rywalizacji miały również wszystkie pary uczestniczące w grze mieszanej.
– Gramy amatorsko, a mikst to dla nas świetna zabawa – zgodnie twierdzą Karolina Świątek i Bartosz Warczyński, którzy są parą także… poza kortem. Oboje trenują regularnie na kortach w Tarnowie Podgórnym pod okiem byłego zawodnika Mikołaja Goli. Poza tym Karolina bierze udział w rozgrywkach lokalnej Ligi Kobiet i to z całkiem dobrym skutkiem. – Obecnie jestem 10. w rankingu na 19 startujących pań. Chyba nie jest najgorzej – dodaje z uśmiechem K. Świątek.

Ostatecznie w grze mieszanej triumfował duet Małgorzata Konkiewicz i Łukasz Śniadecki.Andrzej Kurcewicz wręczył puchary duetowi Małgorzata Grzybek i Łukasz Śniadecki, który wygrał grę mieszaną.Andrzej Kurcewicz wręczył puchary duetowi Małgorzata Konkiewicz i Łukasz Śniadecki, który wygrał grę mieszaną. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził rywalizujący w kategorii +50 Janusz Nowicki, choć pozostali rywale nie ustępowali utytułowanemu tenisiście. Spotkania z udziałem Mariusza Reicha i Macieja Przewoźnego były bardzo zacięte.

– Wspieramy to wydarzenie, bo warto promować zdrowy tryb życia. Sam gram amatorsko w tenisa i wiem, że ta dyscyplina do łatwych nie należy – podkreśla Andrzej Kurcewicz w firmy Dombud, który przez dwa dni towarzyszył i kibicował uczestnikom turnieju. – Od czterech lat, od kiedy odbywa się turniej staramy się trzymać dobry poziom pod względem organizacyjnym. Przede wszystkim cieszy nas jednak stała, wysoka frekwencja, atmosfera, która sprzyja integracji tenisowego środowiska i sportowe umiejętności prezentowane przez uczestników – mówi Zbigniew Cieśliński z Fundacji Ruszaj Się, która obok Bia Tennis Academy jest organizatorem wydarzenia. Każdy ze zwycięzców poszczególnych kategorii otrzymał okazałe puchary. Patronat honorowy: Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Tenis Magazyn

Opublikowano: 11 września 2023