MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< sie 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mistrzowie Polski w sprincie

sprinterzy Jedynki Kórnik

Reprezentanci UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik zapisali na swoim koncie kolejny sukces. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym, która odbywała się na welodromie w Pruszkowie, podopieczni trenera Roberta Taciaka sięgnęli po złoty medal w sprincie drużynowym juniorów młodszych. – Mamy mistrzów Polski! Julian Gabrusewicz, Tomasz Łamaszewski i Erik Pacholec, w zaciętej walce pokonali trzynaście konkurencyjnych drużyn i wywalczyli pierwsze miejsce na podium – czytamy na stronie klubu z Kórnika

Cały dorobek medalowy UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież uzupełniają dwa medale brązowe. Zdobyli je Erik Pacholec w wielobojowym omnium oraz Tomasz Łamaszewski w keirinie. – Do tego Franciszek Mumot z Erikiem Pacholcem otarli się o podium w madisonie, w którym do brązowego medalu zabrakło im zaledwie jednego punktu. W sprincie bardzo dobre miejsce piąte zajął Tomasz Łamaszewski, który w wyścigu drużynowym razem z Lucjanem Nowickim, Franciszkiem Mumotem i Erikiem Pacholcem uplasował się też miejscu szóstym – czytamy na stronie Jedynki.

Mniej więcej w tym samym czasie inna grupa kolarzy przebywała na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików. – W wielkopolskim Mikstacie czworo reprezentantów UKS TFP Jedynka Kórnik uczestniczyło w przygotowaniach do kolejnych startów. Nasi zawodnicy brali udział w treningach specjalistycznych i ogólnorozwojowych, a także w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej i sprawdzianie jazdy indywidualnej na czas. Michalina Oleszak ukończyła go na pierwszym miejscu wśród młodziczek, a Mateusz Błaszak na miejscu drugim wśród młodzików – informuje klubowa strona Jedynki.

sprinterzy Jedynki KórnikSprinterzy Jedynki Kórnik ze swoim trenerem (fot. Jedynka Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 sierpnia 2022