MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mistrzowie Wielkopolski

Reprezentanci Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, szkoły prowadzonej przez powiat poznański, zdobyli mistrzostwo województwa wielkopolskiego w unihokeju. – Przysłowie mówi „do trzech razy sztuka”. Dwa lata temu zajęliśmy ósme miejsce, w ubiegłym roku czwarte, a w tym przyszedł czas na złoty medal. Cieszy też fakt, że jesteśmy drużyną, która odniosła same zwycięstwa od początku eliminacji, aż do finału i która straciła w sumie tylko cztery bramki, strzelając przeciwnikom dwadzieścia – opisuje trener drużyny Przemysław Biernat.

W finałowym turnieju zespół z mosińskiej Wodziczki pokonał drużyny: ZS Kaczki Średnie (3:2), ZSP nr 1 Kępno (4:0), w meczu półfinałowym ZSP nr 2 Jarocin (1:0), a w finale – gospodarzy zawodów, wicemistrzów Poznania – XVI LO Poznań-Krzesiny (3:1). Reprezentanci Zespołu Szkół w Mosinie, zwłaszcza w meczu finałowym pokazali dojrzałość boiskową, pewność swych umiejętności i walory techniczne. – Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania, zarówno pierwsze „skrzypce”, jak i ławka rezerwowych, która dawała dobre zmiany – dodaje szkoleniowiec.

Mosińska drużyna wydaje się być zespołem kompletnym, który budowany był od kilku lat. Ciężka praca podczas treningów, gra w I lidze polskiej i różnych turniejach przyniosła efekt w postaci złotego medalu mistrzostw Wojewódzkich, dzięki czemu uzyskali szansę wystąpienia w przyszłym roku na Festiwalu Unihokeja, który jest zarazem finałem mistrzostw Polski w unihokeju Licealiady.

Skład drużyny – bramkarze: Szymon Michalak, Simon Budny; obrońcy: Tomasz Ratajczak (kapitan), Bartosz Bartkowiak, Michał Jacyna, Mikołaj Gadomski; pomocnicy: Mateusz Manulewicz, Mikołaj Gołąb, Hubert Kiciński; atakujący: Bartosz Ziółkowski (najlepszy strzelec), Daniel Skrzypczyk, Wojciech Kimel, Kacper Grelak.

Autor: Paweł Zawieja

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 grudnia 2017