Młode Liderki drugie w kraju

młodziczki starsze lidera swarzędz

W dniach 24-28 maja, prowadzone przez trener Magdalenę Dedio, koszykarki Lidera Biofarm Swarzędz z rocznika 2010 grały w Koszalinie w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek starszych do lat 13. – Był to już trzeci finał mistrzostw Polski dla naszego klubu w tym sezonie. Po juniorkach U17 i kadetkach U15, teraz przyszedł czas na ich młodsze koleżanki – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

W tej imprezie Liderki były wymieniane wśród faworytów do medalu, bo bez porażki wygrały ligę wielkopolską, a potem okazały się najlepsze w rozgrywkach strefowych. W ćwierćfinałach i półfinałach również odniosły komplet zwycięstw. – Impreza odbywała się na przepięknej hali w Koszalinie, która pomieścić może aż 3000 kibiców. I o kibicach należy również wspomnieć, gdyż to właśnie rodzice swarzędzkich koszykarek byli najwspanialszą grupą wspierającą swoje córki. Rozśpiewani, w czerwono-czarnych barwach, z flagami tworzyli niesamowitą atmosferę i napędzili drużynę do wspaniałej gry – uważa Marcin Madanowski.

Liderki grały w grupie B, gdzie rywalizowały z drużynami z Basket Fred Kielno, Basket 4Ever Ksawerów i Olimpią Wodzisław Śląski. W wszystkie te mecze wygrały. – W półfinale zmierzyliśmy się z gospodyniami, czyli KSKK Koszalin. Początek tego meczu był wyrównany, ale potem to swarzędzanki objęły prowadzenie, które systematycznie powiększały i którego nie oddały do końca spotkania. W wielkim finale natomiast dziewczyny zmierzyły się ze Ślęzą Wrocław. Niestety, nieudana pierwsza połowa zadecydowała o naszej porażce 56:74 – relacjonuje dyrektor sekcji.

– Wicemistrzostwo Polski to jednak ogromny sukces Lidera, największy samodzielny w historii klubu. W zeszłym roku, wspólnie z AZS Poznań, zdobyliśmy tytuł mistrza Polski do lat 19, ale samodzielnie do tej pory największym sukcesem był jedyny brązowy medal kadetek U16 z 2019 roku. Do tego Hanna Mróz została najlepiej zbierającą zawodniczką turnieju oraz wybrana została do najlepszej piątki turnieju wraz z Laurą Chmielewską. Julia Trząsalska z kolei została wybrana MVP drużyny – dodaje. W składzie grały jeszcze Matylda Bieżyńska, Amelia Cimińska, Matylda Gomulak, Aleksandra Kamińska, Hanna Kozielczyk, Nadia Michalak, Alicja Mioduszewska, Alicja Rogowy, Wiktoria Sakowska oraz Olga Woźniak.

młodziczki starsze lidera swarzędz młodziczki starsze lidera swarzędzFot. 2x  PZKosz

Opublikowano: 29 maja 2023