MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Młode szczypiornistki w Dopiewie

Uczestniczki turnieju piłki ręcznej Pantera Cup

Przez cały weekend stolicą dziecięcej piłki ręcznej było Dopiewo. Od piątku do niedzieli rozegrano tam po raz kolejny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt “Pantera Cup”.

– To były trzydniowe zmagania, przyjechały zespoły z całej Polski a Dopiewo stało się ulubionym miejscem pobytu wielu ekip. Cieszymy się, że tutaj do nas przyjeżdżają – mówił Paweł Wolny, jeden z organizatorów imprezy. – Głównym naszym założeniem jest tutaj dobra zabawa, dobry humor i uśmiech na twarzy tych dzieciaków. Z tego jesteśmy najbardziej szczęśliwi, bo to najważniejszy cel tego grania – dodał.

W turnieju zagrało aż 14 drużyn z całej Polski a rywalizowały ze sobą dziewczęta z roczników 2013 i 2014. Oprócz miejscowej ekipy w zmaganiach wzięły udział zespoły z Buku, Skórzewa, Obornik, Gniezna, Obornik, Poznania, Świebodzina, Legnicy, Banina i Mirska. I właśnie szczypiornistki Fundacji Piłki Ręcznej Mirsk okazały się najlepsze, pokonując w finale zaledwie jedną bramką ekipę UKS Banino. O tym jak wyrównany był to turniej świadczy fakt, że mecz o trzecie miejsce między gospodyniami z UKS Pantery Dopiewo a UKS Tuzinek SP 12 Gniezno także zakończył się różnicą jednej bramki a gorąco dopingujący dopiewscy kibice, musieli zadowolić się miejscem tuż za podium swoich ulubienic. 

– Organizujemy trzy takie turnieje w roku. To rywalizacja dziewcząt z klas ósmych i szóstych. Teraz przyszedł czas na te najmłodsze, czyli klasy czwarte – zakończył Paweł Wolny.

Szkolenie dzieci w piłkę ręczną w Dopiewie, wspiera finansowo powiat poznański.

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 2 czerwca 2024