MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Młode tenisistki z awansem

zawodniczka na korcie tenisowym podczas meczu

Tenisowa reprezentacja Polski do lat 16 zajęła drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym Drużynowych Mistrzostw Europy dziewcząt, który od czwartku do niedzieli rozgrywany był w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie. W zawodach uczestniczyło dziewięć ekip. Tym samym młode Polki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, który za dwa tygodnie odbędzie się we Francji.

Biało-czerwone walkę o awans rozpoczęły w piątek, w meczu ćwierćfinałowym z Danią. Był to bardzo dramatyczny pojedynek, ponieważ już w pierwszym meczu Rozalia Gruszczyńska, po trzysetowym pojedynku, zakończonym tie brakiem, uległa Johannie Christinie Svendsen. W drugim singlu Zuzanna Kubacha z Akademii Tenisowej Angelique Kerber też początkowo przegrywała z Rebeką Munk Mortensen, ale w dwóch kolejnych setach odwrócił losy spotkania i wyprowadziła naszą drużynę na remis. O końcowym wyniku decydowała zatem gra podwójna. W niej para Zuzanna Kubacha – Rozalia Gruszczyńska w trzech setach zwyciężyła duet Rebeka Munk Mortensen – Natasza Schou i tym samym zapewniła nam awans do półfinału.

W nim Polki ograły Słowenię i już wtedy mogły się cieszyć z wywalczenia przepustek do turnieju finałowego we Francji, bo te uzyskiwały dwie najlepsze ekipy z eliminacji w Puszczykowie. Tym drugim zespołem okazały się Czeszki, z którymi nasze tenisistki zagrały w finale. Niestety, z powodu kontuzji Zuzanny Kubachy lepsze w tym meczu okazały się rywalki. – Mieliśmy mały szpital w drużynie. Już wcześniej kontuzji nabawiała się Rozalia Gruszczyńska, którą w niedzielnym spotkaniu zastąpiła Xenia Lipiec. W sobotę na ból zaczęła się także uskarżać Zuzanna Kubacha. Po trzech gemach w pojedynku z Dominiką Salkovą Zuza, z powodu urazu, zeszła z kortu. Nie było też szans, aby zagrać debla – opisuje Mikołaj Weymann, szkoleniowiec naszego zespołu.

– Zależało nam na wygranej w zawodach w Puszczykowie, bo najlepsze drużyny z czterech eliminacyjnych turniejów na Starym Kontynencie będą we Francji rozstawione. Niestety, to się nie udało. Najważniejsze jednak, że główny cel, czyli awans został osiągnięty – dodał trener reprezentacji Polski do lat 16. W turnieju rozgrywanym na kortach Akademii Tenisowej Angelique Kerber, oprócz Polek, grały jeszcze drużyny Gruzji, Chorwacji, Czech, Czarnogóry, Słowacji, Słowenii oraz Hiszpanii.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 9 lutego 2020