Środki finansowe z budżetu państwa

mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin

<< paź 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.

100 rocznica powstania

Historycy z Kórnika najlepsi

Drużyna złożona z uczniów prowadzonego przez powiat poznański Zespołu Szkół w Kórniku zdobyli pierwsze miejsce w kategorii prace multimedialne w finale ogólnopolskiego konkursu „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922”. Zwycięską ekipę tworzyli Krystian Galiński, Marcin Najewski oraz Kacper Rozmiarek z klasy II b/c Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jadwigi Zamoyskiej. Uczniowie do konkursu, którego finał odbył się w Warszawie przygotowywali się pod okiem nauczycielki historii i WOS-u dr Katarzyny Czachowskiej, wraz z którą przygotowali prezentację pt. „Opieka Polska w Paryżu w czasie I wojny światowej. Działalność społeczno-polityczna Marii Zamoyskiej”.

Do finału konkursu „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy ze wsparciem opiekunów tworzyli prace pisemne, fotograficzne i multimedialne, zakwalifikowało się 122 pasjonatów historii. Konkurs był wspólną inicjatywą krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego Oddział Kraków, przy współudziale pozostałych oddziałów oraz Zarządu Głównego. W czasie dwóch dni konkursu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Warszawy i zaprezentowania przed jury swoich wiadomości na temat konkursowej prezentacji.

Opublikowano: 15 czerwca 2018