Młodzi mają mniej problemów z pracą (26.06.2018)

logo głos wielkopolski

Tak dobrej sytuacji na rynku pracy nie było w Polsce od 25 lat. Bezrobocie w kraju jest na poziomie 6,3 proc. W Poznaniu i powiecie poznańskim jest jeszcze niższe – odpowiednio wynosi 1,4 proc. i 1,7 proc. Co ważne, systematycznie spada też liczba bezrobotnych absolwentów do 25. roku życia. – W ubiegłym roku zarejestrowanych było 822 absolwentów szkół do 25 roku życia, a w maju tego roku było ich 556 – mówi Małgorzata Pawlak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu. – Osoby te stanowiły zaledwie 6,7 procent ogółu bezrobotnych. Jak wynika z najnowszego raportu PUP, dla porównania w kraju jest ich 14 proc., a w Wielkopolsce – 12,5 proc. – Nadal największy odsetek bezrobotnych stanowią absolwenci uczelni wyższych, bo aż 60 procent, najmniejszy – uczniowie kończący szkoły zawodowe, których jest 8,2 procent – twierdzi M. Pawlak.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 27 czerwca 2018