<< Kwi 2019 >>

Hanower na Luboń Cup

Radosny doping, żadnych negatywnych emocji – taka atmosfera towarzyszyła podczas kolejnego turnieju „Luboń Cup”, po raz pierwszy z udziałem gości z Hanoweru. W rozgrywkach, które odbyły się 2 lutego w hali Lubońskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji, udział wzięli młodzi piłkarze z rocznika 2007. Najmłodsi adepci futbolu jak zwykle zaprezentowali niezłe już umiejętności oraz wielkie zaangażowanie. Najlepsza w turnieju okazała się drużyna Warty Poznań.

Zmagania młodych piłkarzy obserwowała także spora grupa kibiców, a wśród nich rodziny gości z Niemiec, ponieważ pierwszy raz w turnieju udział wzięła drużyny z niemieckiego Regionu Hanower – partnera powiatu poznańskiego. W trakcie pobytu drużyna naszych gości zwiedziła także Luboń oraz Stare Miasto w Poznaniu. Udział w turnieju drużyny z Hanoweru to kolejne wspólne działanie zaprzyjaźnionych regionów.

Nasza współpraca realizowana jest na kilku płaszczyznach – m.in. organizujemy staże pracowników samorządowych, turnieje sportowe czy wymianę młodzieży. Takie przedsięwzięcia umożliwiają wzajemne poznawanie się, przełamywanie panujących stereotypów, nawiązywanie nowych relacji oraz poznawanie kultury sąsiadującego kraju.

Autor: Jakub Kozłowski

Opublikowano: 4 lutego 2019