MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< gru 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Młodzicy grali w Sobocie

zwycieżcy turnieju tenisowego młodzików

Sporo się ostatnio dzieje na kortach Centrum Tenisowego w Sobocie. Nie tak dawno rozegrano tam Halowy Puchar Polski z pulą nagród 58 tysięcy złotych, a teraz do rywalizacji przystąpili czołowi w kraju młodzicy, czyli gracze do lat 14. Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny, bo taką nazwę miała impreza, zakończył się zwycięstwem Anny Skorupskiej z Parku Tenisowego Olimpia Poznań oraz Igora Piaska ze Stowarzyszenia AG Tenis Chorzowska w Radomiu. W grach deblowych najlepsi okazali się Matylda Czugalińska (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) i Julia Szczerek (Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz), a także Dominik Bartkowiak (Park Tenisowy Olimpia Poznań) oraz Adam Dąbrowski Adam (UKS Piątki Wałcz).

Wśród grających w Sobocie nie brakowało także zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby tenisowe z powiatu poznańskiego. Byli to Zuzanna Pawłowska (Poz Bruk Sobota), Alicja Bajerlein (Pobiedziski Klub Tenisowy), Wanessa Hausa i Aleksander Najmowicz (Tenisowy Klub Tenisowy Kros Tarnowo Podgórne), Pola Zborowska, Jakub Furmanek i Krzysztof Winiarczyk (Kostrzyński Klub Tenisowy).

– Jest dla nas bardzo ważne, że dzięki wsparciu powiatu poznańskiego i gminy Rokietnica możemy organizować Ogólnopolskie Turnieje Tenisowe, zaliczane do klasyfikacji punktowej Polskiego Związku Tenisowego – mówi Wojciech Jaraczewski, dyrektor turnieju. – Dzięki temu, zawodnicy trenujący w naszym regionie, nie muszą jeździć po całym kraju, tylko mogą zdobywać punkty, jak i doświadczenie u siebie na miejscu. Warto też podkreślić, że nasze zaangażowanie jak i ciężką pracę po raz kolejny docenił Polski Związek Tenisowy, przyznając nam organizację Halowych Mistrzostw Polski do lat 14. Odbędą się one w dniach 3-9 stycznia – dodaje.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 25 listopada 2021