MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< sty 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Młodzicy walczyli o medale

mistrzostwa młodzików w tenisie

W Centrum Tenisowym Sobota w gminie Rokietnica odbyły się mistrzostwa Polski młodzików do lat 14. – Poziom imprezy był bardzo wysoki. W tej kategorii wiekowej mamy wielu utalentowanych zawodniczek i zawodników. Niespodzianek zbyt wielu jednak nie było, bo wygrali, ci którzy byli najwyżej rozstawieni – podsumował Wojciech Jaraczewski, dyrektor turnieju.

W rywalizacji dziewczyn triumfowała turniejowa jedynka, czyli Oliwia Kuszel z Toruńskiej Akademii Tenisowej. – W tej kategorii wiekowej zwyciężyłam także w roku ubiegłym. Wtedy byłam jednak młodsza od rywalek i grałam na większym luzie. Teraz stres był już większy, bo byłam faworytką, ale chyba sobie z nim nieźle poradziłam – stwierdziła młoda tenisistka z Grodu Kopernika, która w finale pokonała 6:2, 6:2 swoją koleżankę klubową Nadię Affelt.

– Jako trener jestem dumny z tego, że dwie nasze zawodniczki doszły do finału. To, że one na co dzień mogą ze sobą rywalizować na pewno jest sporym atutem, bo dzięki temu jedna ciągnie drugą w górę – stwierdził Filip Lewicki, szkoleniowiec z Toruńskiej Akademii Tenisowej. Oliwia Kuszel, tak jak zresztą w ubiegłym roku, w Sobocie ustrzeliła dublet, bo wygrała również w grze deblowej. Tam jej partnerka była Maja Pawelska z Górnika Bytom.

mistrzostwa młodzików w tenisie

W rywalizacji młodzików prym wiedli wychowankowie KS Błonia Kraków, których cała grupa przebiła się do decydującej fazy turnieju. Najdalej zaszli Patryk Kowal oraz Jan Sadzik, którzy trafili na siebie w półfinale i stworzyli bardzo emocjonujące widowisko. W decydującym tie braku ten drugi prowadził już 5:0, a mimo to musiał zejść z kortu pokonany. – W tym roczniku mamy całą grupę zdolnych, młodych zawodników. Który z nich najlepiej rokuje? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo to się cały czas zmienia – mówił trener Tomasz Braniecki.

Długi i zacięty półfinałowy pojedynek dał się jednak mocno we znaki Patrykowi Kowalowi, bo w finale musiał on już uznać wyższość rozstawionego z numerem jeden Huberta Plenkiewicza ze Stowarzyszenia AG Tenis Chorzowska w Radomiu, ulegając rywalowi 3:6, 0:6. W grze podwójnej Hubert Plenkiewicz, któremu na korcie nazbyt często nie udawało się ukryć emocji, także zdobył złoto, a partnerował mu Antoni Kasperski z KS Błonia Kraków.

mistrzostwa młodzików w tenisie

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 stycznia 2022