Młodzież grała w Luboń Cup

luboń cup

Za nami trzy turnieje Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego. – Ta impreza już od trzynastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno klubów jak i kibiców – mówi Marek Giese z Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator turnieju. – W tym roku pierwsi do sportowej rywalizacji przystąpili zawodnicy urodzeni w 2012 i młodsi. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Warty Śrem – dodaje.

Tradycyjnie przyznano nagrody indywidualne. – Najlepszym zawodnikiem uznano Michała Cassandro ze Śremu, najlepszym bramkarzem został Franek Nowicki z Lubonia, a królem strzelców został zdobywca siedmiu bramek Alan Ziółkowski z Inowrocławia. Do piątki gwiazd turnieju wybrani zostali bramkarz Bruno Nowak ze Śremu oraz zawodnicy Oskar Wutezi z Suchego Lasu, Colin Geurtz z Kamionek, Antek Rybarczyk z Lubonia oraz Filip Itkowiak ze Śremu.

luboń cup

Wiele emocji, dużo bramek i niezły poziom zaprezentowali również piłkarze z rocznika 2013. – W tym przypadku triumfowała Akademia Piotra Reissa Tulce, która od początku prezentowała wysoką formę. Ten zespół zapisał na swoim koncie komplet zwycięstw i jak najbardziej zasłużenie wygrał cały turniej – relacjonuje Marek Giese.

W tej grupie najlepszym zawodnikiem uznano Mikołaja Chrosta, a królem strzelców został zdobywca dziewięciu goli Leon Kaznowski – obaj z Tulec. Najlepszym bramkarzem wybrano Stanisława Zielińskiego z Mosiny. Do szóstki turnieju wybrani zostali bramkarz Kacper Kowalczyk z Krzemieniewa oraz Ksawery Drabik z Lubonia, Wiktor Koladyński z Krzemieniewa, Szymon Wiktorowski z Lubonia, Wojciech Duszyński ze Swarzędza i Wojciech Kreczmer z Mosiny.

luboń cup

Jako ostatni do walki o zwycięstwo przystąpili chłopcy z rocznika 2014. – W tej grupie była m.in. Warta Poznań, która po kilkuletniej nieobecności w turniejach Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego wróciła do rywalizacji. I to wróciła w świetnym stylu, wygrywając turniej. „Zieloni” w końcowej fazie turnieju odnieśli trzy zwycięstwa i bezapelacyjnie zwyciężyli w imprezie – opowiada Marek Giese.

Najlepszym zawodnikiem uznany został Bartosz Krzykos z Warty, bramkarzem – Filip Krotoshak z Suchego Lasu, a królem strzelców okazał się zdobywca dziesięciu bramek Maks Godlewski ze Skórzewa. Wybrano też szóstkę gwiazd, w której znaleźli się bramkarz Jan Chałupka z Kamionek oraz Mikołaj Ożóg z Suchego Lasu, Maks Stachowiak z Lubonia, Sebastian Lewandowski z Warty, Brunon Matouszek ze Skórzewa i Michał Cegielski ze Skoków.

– Łącznie w trzech odbywających się pod patronatem starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego turniejach Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego rozegrano 94 mecze, w których zdobyto 379 bramek, co daje średnią 4,03 bramki na mecz. Warto też podkreślić, że na 28 drużyn zgłoszonych do rywalizacji aż 17 było z powiatu poznańskiego – podkreśla organizator imprezy.

luboń cup

rocznik 2012: 1.Warta Śrem, 2. Suchary Suchy Las, 3.Cuiavia Inowrocław, 4.Avia Kamionki, 5.LPFA Luboń, 6. Olimpia Plewiska, 7. Sokół Mieścisko, 8. Luboński KS.

rocznik 2013: 1. Akademia Piotra Reissa Tulce, 2. Młoda Gieksa Krzemieniewo, 3. KS 1920 Mosina, 4. Luboński KS, 5. Avia Kamionki, 6. Szkoła Futbolu Luboń Czerwoni, 7. Hattrick Lubsko, 8. Meblorz Swarzędz, 9. Szkoła Futbolu Luboń Biali, 10. Pogoń Nowe Skalmierzyce.

rocznik 2014: 1. Warta Poznań, 2. Lech Poznań Football Academy Skoki, 3. Canarinhos Skórzewo, 4. Suchary Suchy Las, 5. Avii Kamionki, 6. Luboński KS, 7. Warta II Poznań, 8. Szkoła Futbolu Luboń, 9. Grom Plewiska.

Opublikowano: 13 grudnia 2022